Націнальний одяг, солодощі та танці – учасники Cool Games презентували свої країни

2024

Наші школярі не лише вправні спортсмени, а й дуже творчі та цікаві особистості. Після важкого змагального дня, всі учасники ISF World Cool Games знайшли в собі сили представити всю красу своїх країн. І маємо визнати вдалося їм це на славу, адже кожен презентаційний стіл, кожен номер окремої команди був сповнений гостинністю та душевною теплотою. Відчуття були такими, неначе усього за кілька годин ми змогли побувати і в Азербайджані, і в Грузії, і в Молдові, і в Казахстані, і Хорватії, і, навіть, у Китаї. А завершилася ця мандрівка поверненням в Україну.

А розпочали вечірку країни-учасниці з дуже правильного ходу – з частування гостей.  Азербайджан здивував своїми смачнющими десертами.

– Очевидно, що гостинність у будь-якій країні оцінюється за кількістю смаколиків. Ми зробили акцент на десертах, адже хто ж не любить солоденьке? Це наша дяка українцям за дуже теплий прийом. Сподіваюсь, що нас запросят ще, а ми з радістю повернемося знову, – розповіла учасниця команди з Азербайджану Марія.

Тут були: шакербура – тістечко з листового тіста з горіхово-миндальною начинкою, пахлава фрукти – мандарини та дуже соковиті гранати. Почастували десертами і представники Грузії. Особливо гостям сподобався мед. Якби існувала премія за найбільш насичену презентацію, то ця нагорода дісталася б Казахстану. Крім смачних наїдків, тут були і національні костюми, і традиційні обладунки воїнів з мечами та щитами, і музичні інструменти домбра та кобиз. Київ та Україна виділялися величезною кількістю книг та стильно виконаними пряниками. Хорвати зробили акцент на сувенірах: значки, наліпки, прапорці та брошури, а також дуже смачний мармелад. А ось Китай заворожував традиційним одягом та віялами, на яких були зображені ієрогліфи з побажаннями.

Частування були настільки смачними, що ця частина вечірка протривала зовсім недовго і далі на гостей чекав творчий “раунд”, який перетворився на справжню казку.

Першими на імпрвізовану сцену вийшли представники команди міста Києва. Спочатку п’ятеро дівчат виконали красиві трюки з обручами, а коли вони сформували фігуру Олімпійських кілець зал просто вибухнув оплесками. Та за кілька хвилин присутні враз затихли, адже вокал Данила Клявіна, який виконував пісню Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори” був просто приголомшливим. Ну а завершували свою презентацію танцюристи, які під акомпонемент трьох барабанщиць виконали національний танок.
Порадували танцем і представники Азербайджану, які змусили зал стоячи аплодувати їм. До того ж було продемонстроване душе проникливе відео з неймовірними пейзжами Азербайджану та його столиці Баку.

Китай розпочав свою презентацію зі знаймоства з ліцеєм, учні якого представляли країну на цих змаганнях.

– У нашому навчальному закладі дуже гармонічно пов’язані передові технології і національні традиції. Особливістю нашого ліцею є уроки з каліграфії. Кожен ієроглів несе в собі неймовірну енергетику і часом виглядає, як витвір мистецтва. Ви і самі відчули це, коли підходили до нашого стенду. І, звичайно, ми не забуваємо про спорт, – розповіла нам представниця Піднебесної.

Як підтверження, на сцені китайські школярі, на чолі зі своїм тренером, виконали цілу низку гімнастичних вправ.

Хорватія розпочала свою презентацію з цікавого відео, де відомі спорстмени та діячі мистецтва розповіли про принади своєї країни. Після цього школярі разом із тренерами просто таЗазначимо, що хорвати пішли на маленьку хитрість, адже співали вони на фоні відео з… титрами. Тож під кінець композиції весь зал співав хорватською мовою неначе рідною.

Вдосталь наспівавшись,присутні тут же заходилися підтанцьовувати. А змусили це зробити запальні грузинські школярі, які виконали традиційну лезгинку під сучасний запальний ремікс.

– Ми дуже хотіли здивувати. Наші народи дружать і ми були впевнені, що кожен з українців знайомий з лезгинкою. Але тут до нас прийшла ідея змінити музику. Ми дуже раді, що вам сподобалось. Неймовірно приємно, що нам аплодували стоячи, – поділився своїми враженнями представник з команди Грузії Георгій.

А далі учасники презентації просто вибухнули оваціями. Це сталося після оголошення Казахстану. Згодом школярі з команди Хорватії пояснили нам свою реакцію.

– Делегація з Кахастану дуже приємні люди. На змаганнях вони підтримують усіх учасників, незалежно з якої вони країни. Якщо ви чуєте гучні вболівальницькі викрики, то це 100% представники Казахстану, – розповіла хорватська учениця.

Казахи, у свою чергу, не залишилися в боргу перед публікою за такий теплий прийом. Спочатку вони розповіли про свою країну. Потім прочитали вірші, виконали кілька пісень, зтанцювали національний танець, а на завершення роздали подарунки у вигляді цукерок.

І на завершення вечору свою презентацію представила команда України. Четверо хлопців та дівчат виконали танок під пісню Руслани “Дикі танці”.

Прес-служба КФВС МОН