Нові обрії учнівського спорту

2116

Сьогодні в Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбулася робоча нарада Української федерації учнівського спорту (УФУС) з розвитку учнівського спорту в Україні та регіонах. У ній взяли участь директори та уповноважені представники Департаментів освіти і науки обласних Державних адміністрацій, голови відокремлених підрозділів УФУС та керівники обласних відділень Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Здобутками в сфері фізичного виховання та спорту серед школярів у 2018 році та планами на цей рік поділилися заступник міністра освіти і науки України, президент УФУС Роман Греба та голова КФВС МОН, генеральний секретар УФУС Вадим Стеценко.

Досягнень у минулому році було чимало, але найбільш потужними стали успішний виступ українських школярів на літній Всесвітній Гімназіаді та започаткування спортивно-масового заходу Cool Games («Круті ігри»), який має на меті змінити уроки фізкультури в навчальних закладах. До речі, цей проект настільки зацікавив керівництво Міжнародної федерації учнівського спорту (ISF), що через тиждень, у рамках Всесвітніх освітніх ігор (Educational Games) в Греції, де беруть участь рівненські учні – переможці старшої вікової групи «Крутих ігор», буде проведений навчальний семінар Cool Games для міжнародної спільноти. А вже в вересні цього року наша столиця стане господаркою перших міжнародних Крутих ігор (Cool Games International). У рамках міжнародного проекту УФУС разом із КФВС МОН також має намір провести перший чемпіонат світу серед школярів з електронного спорту (E-Sport). Варто зазначити, що нещодавно дівчата-призерки Всеукраїнських Cool Games взяли участь у масштабному новому освітньо-спортивному проекті, запровадженому за підтримки Європейського Союзу та під егідою ISF і присвяченому Міжнародному жіночому дню – She runs (Вона біжить) у Парижі.

Продовжуючи говорити про амбітні плани на цей рік, зазначимо, що в лютому в найкращій критій арені країни, Палаці спорту, потужно відгриміли Всеукраїнські ігри з єдиноборств серед школярів Combat Games. Переможці стартів представлятимуть країну на світових іграх ISF Combat Games у червні в Угорщині. Там наша збірна захищатиме честь країни в п’яти видах спорту: боротьба вільна та греко-римська, дзюдо, карате й тхеквондо.

Щодо пріоритетних всеукраїнських подій, то ними є зимова й літня Гімназіади України, Всеукраїнські пляжні ігри, чемпіонати України з різних видів спорту, спортивно-масові заходи «Козацький гарт», «Спортивна надія України» та відбіркові регіональні змагання Cool Games.

Важливим моментом зустрічі стала підтримка учасниками наради запропонованих заходів і подій УФУС та КФВС МОН. Адже їхній успіх залежить від підтримки проектів на місцях у регіонах.

Прес-служба КФВС МОН

 

Коментарі

коментарів