«Олімпійський день 2018» стартував в Ужгороді

1827

Всеукраїнський «Олімпійський день», який 24-ий раз проводиться під егідою НОК України, у черговий раз відбувся минулої п’ятниці на березі річки Уж («Боздоський парк»). Цьогоріч планувалося, що на старт вийде близько  двох тисяч любителів «королеви спорту», однак дощова погода внесла свої невеликі корективи. Але за півгодини до урочистого відкриття змагань хмари кудись поділись і виглянуло лагідне сонечко. В усіх відразу піднявся настрій, а духовий оркестр Головного управління Національної поліції у Закарпатській області,  до складу якого входять 12 музикантів, ще з більшим азартом почав виконувати різні популярні мелодії. До парку з різних сторін прибувають усе нові й нові учасники.

На урочистому відкритті учасників «Олімпійського дня» щиро привітали перший заступник голови обласної державної адміністрації, голова федерації футболу Закарпаття Іван Дуран, заступник голови Ужгородської міської ради Василь Гомонай та начальник Закарпатського обласного відділення КФВС МОН України майстер спорту СРСР Іван Риляк. Іван Іванович також нагородив призерів Всесвітньої літньої юніорської  Гімназіади, що відбулася нещодавно у м. Маракеш (Марокко) – їх тренерів цінними призами та грошовою допомогою. Із рук головного олімпійця краю їх отримали: срібна призерка з боротьби Марія Томищ з Хуста та її наставник Ізраель Шайтілаєв, а також бронзовий призер з боксу Юрій Попелич і його тренер Олександр Салахаєв.

А далі свою майстерність демонстрували (показові виступи) каратисти і боксери, мушкетери і футболісти тощо.

Головний суддя змагань майстер спорту СРСР з легкою атлетики Анатолій Плеханов оголосив порядок проведення забігів, яких було  6. Першими стартували дошкільнята. Тут відразу перші два місця зайняли вихованці Оноківського дошкільного закладу. Третьою фінішувала, правда, із сльозами на очах, донечка директорів СДЮСШОР з гандболу  та ОДЮСШ облради ФСТ «Колос» Вікторії та Євгена Шайбакових — Алінка. Так і не вдалося у симпатичної призерки вияснити, чи вона плаче через те, що фінішувала третьою, чи від радості, що вперше у своєму житті виборола медаль та гарний кубок.  Впевнений, що у дівчинки ще всі перемоги попереду. Ще б пак, росте вона ж у гарній спортивній сім’ї Шайбакових, де спорт завжди у пошані.

Поки організатори та почесні гості «Олімпійського дня» екс-губернатор області Олександр Ледида, начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації  Віталій Ерфан, члени виконкому обласного відділення НОК України Мирослав Щербей, Володимир Химинець, Михайло Молнар, Степан Селменський, Михайло Попович, Володимир Тарасюк, Іван Маріонда, багаторазова учасниця олімпійських ігор Аннамарі Данча–Чундак нагороджували найменшеньких, до фінішної стрічки підбігли 7-13–річні школярі. Першою серед дівчат фінішувала учениця Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Крістіна Олашинець, а серед хлопців — Вадим Мамченко з місцевої школи №4.

Серед старшокласників та студентів кращий результат продемонстрували: у дівчат — учениця Ужгородської лінгвістичної гімназії імені Т. Шевченка  Катерина Мелеш, а у хлопців — студент Ужгородського національного університету Ярослав Котюк.

У наступному забігу теж змагалися студенти вищих навчальних закладів. Золоті медалі, футболки, значки, ручки з олімпійською символікою, а також іменний Сертифікат було вручено студентам УжНУ Мирославі Цап та Павлу Климу. Організатори змагань подбали не лише про нагородну атрибутику, але на кожного учасника чекала пляшка мінеральної води та смачні яблука від наших постійних спонсорів (Страхова компанія ТАС — директор Олег Турянський, фермерське господарство «Коник» — керівник Василь Мелеш, «Природна мінеральна вода «Закарпатська крайна» – Тодісеєнко Дмитро та Бекеш Едуард, «Деренівська купель» та інші).

Чи не наймасовішим забігом був 5–ий за ліком, де змагалися представники силових структур області. А першими фінішували представники патрульної поліції Єлизавета Хотіна та Михайло Демида. Завершували «Олімпійський день» ветерани спорту.

А вінцем «Олімпійського дня», як завжди, було перетягування канату. У фіналі мірялися силою дружні команди управління патрульної поліції та захисники Вітчизни (АТО). Перемогу святкували підопічні заступника начальника управління патрульної поліції Валерія Наймана.

Приємно, що вперше в «Олімпійському дні» взяли участь діти (10-12 років), що перебувають під патронатом ювенальної превенції Головного управління національної поліції (керівник Андрій Курта).

Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

 

Коментарі

коментарів