Грандіозні плани на рік

1317

Уже за рік в Україні відбудуться дві грандіозні події у світі шкільного спорту. Взимку Івано-Франківщина прийме Всесвітню Гімназіаду з зимових видів спорту, а влітку Львів стане столицею чемпіонату світу з футболу серед учнів. Зазначимо, що Україна вперше у своїй історії прийматиме змагання такого рівня. Тож сьогодні у стінах клубу Кабінету Міністрів України відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення цих двох спортивних подій і прийняття важливих рішень щодо роботи оргкомітету.

 • Проведення Всесвітньої Гімназіади з зимових видів спорту і чемпіонату світу з футболу серед учнів є величезним досягненням для нашої держави. Змагання такого рівня є стимулом для підготовки не лише майбутніх професійних спортсменів, а й тренерів. Залучення до організації цих двох подій, які без сумніву є неординарними для нашої країни, якомога більшої кількості фахівців є запорукою успішного проведення цих двох івентів. І для нас важлива будь яка допомога, як збоку представників державної влади, так і з боку спортивних федерацій та функціонерів, – зазначив голова Оргкомітету Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Розпочнемо з Всесвітньої зимової Гімназіади, оскільки вона відбудеться першою. Оргкомітетом було визначено спортивну програму змагань, до якої увійшли: біатлон; гірськолижний спорт; кьорлінг; лижні гонки; сноубординг; спортивне орієнтування (орієнтування на лижах); стрибки на лижах з трампліну; фігурне катання на ковзанах; фристайл; хокей з шайбою. Оскільки усі види  спорту дуже різноманітні, тож вони матимуть кілька місць своєї «дислокації».

 • біатлон – ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • гірськолижний спорт – ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • кьорлінг – Льодова арена «Цунамі», м. Івано-Франківськ;
 • лижні гонки -ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • сноубординг -ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • спортивне орієнтування (орієнтування на лижах) – ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • стрибки на лижах з трампліну – НСБ «Авангард», смт. Ворохта, Івано-Франківська область;
 • фігурне катання на ковзанах – Льодовий палац «Нафтохімік-Арена», м. Калуш, Івано-Франківська область;
 • фристайл – ТК «Буковель», Івано-Франківська область;
 • хокей з шайбою – Льодовий палац «Нафтохімік-Арена», м. Калуш, Івано-Франківська область.

Влітку ж уся увага буде прикута до Львова, який прийме чемпіонату світу з футболу серед учнів. Він повністю проходитиме на майданчиках Академії ФК «РУХ».

 • Україна вперше проводитиме такі визначні події в один рік і це накладає на Оргкомітет величезну відповідальність. Адже, у кожному зі змагань візьмуть участь близько 2000 спортсменів і гостей з понад 50 країн світу. І я, як представник бюджетного комітету, запевняю, що ми всіляко підтримуватимемо будь які рішення щодо фінансової допомоги у проведенні цих чудових змагань, – зауважив президент Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Іван Крулько.

Тож вектор роботи Оргкомітету було визначено і робота йде вже повним ходом. Часу залишилось зовсім небагато, але будьте певні, що підготовка до цих івентів буде якнайкращою.

 • Перш за все хотів би подякувати усім, хто вже долучився до роботи Оргкомітету і тим, хто підтримує нас на всіх рівнях. Активна позиція і Президента України Володимира Зеленського, і Кабінету міністрів, і, зокрема, Міністерства освіти і науки дають нам впевненість у тому, що  Всесвітня Гімназіада та Чемпіонат світу з футболу серед учнів, пройдуть на найвищому організаційному рівні. Так, у першу чергу, це спортивні змагання, але разом з тим це і величезний комплекс освітніх заходів. Адже  нами передбачені і навчальні семінари, і круглі столи, презентації, сесії, форуми, коворкінги для дітей з більш як 50 країн світу. Для нас це унікальна можливість презентувати  Україну у найпозитивнішому ключі, – підсумував президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів