21 червня 2022 року в режимі онлайн відбувся освітній марафон на тему «Цікава фізкультура: Всеукраїнський проєкт «Інтеграція ВПР у місцеві громади «Єдина Україна», в якому взяли участь понад 300 учасників.
Захід організований Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, ГО «ЮкрейнЕктів», ГО «Українська федерація «Спорт заради розвитку» та Асоціацією працівників професійно-технічної освіти (ВАПП).
На початку заходу всіх присутніх привітав Боляк Андрій Анатолійович – заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Спікерами даного онлайн марафону були Олексій Качан – президент ГО «Української федерації Спорт заради розвитку», сертифікований національний тренер з питань розвитку партнерства в спорті заради соціальних змін в програмі «Спорт заради розвитку», методист відділу психолого-соціального супроводу, здоров’я особистості та фізичної реабілітації, старший викладач кафедри психології та розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Микола Вольвак – сертифікований національний тренер з питань розвитку партнерства в спорті заради соціальних змін в програмі «Спорт заради розвитку», співзасновник та тренер-фасилітатор ГО «Української федерації Спорт заради розвитку», учитель фізичної культури вищої категорії; Владислав Качур – директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради», вчитель англійської та німецької мови, методист, тренер з неформальної освіти; Євгенія Сливка – старша викладачка кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Семінар розкривав багато актуальних тем, зокрема в умовах військового стану. Насамперед слухачі познайомилися з історією створення, розвитком та головними задачами ГО «Українська федерація «Спорт заради розвитку», яку презентував Микола Вольвак.
Євгенія Сливка розповіла про соціалізацію учнів засобами фізичного виховання. Адже соціалізація є обов’язковим фактором розвитку особистості.
Цікавою була доповідь Владислава Качура. Він розповів про важливість даної теми в нинішніх умовах з точки зору вчителя та про власний досвід роботи в центрах розселення біженців.
Також Олексій Качан презентував терміни реалізації даного Всеукраїнського проекту, який складатиметься з підготовчого етапу, різноманітних тренінгів для вчителів та тренерів, проведення уроків фізичної культури і фізкультурно-оздоровчих занять з впровадження концепції «Спорт заради розвитку», до яких планується залучити 16000 дітей та їх батьків, а також проведення 20 фестивалів «Назустріч успіху» в 20 областях України.
Щиро вдячні за можливість бути присутніми на цьому заході, за корисну інформацію та обмін досвідом.
Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України