Презентація української прикладної програми GAMBITIUS

465

17 квітня відбувся онлайн-семінар на тему: «Залучення вихованців та вихованок закладів дошкільної освіти та учнів і учениць закладів загальної середньої освіти до занять шахами за допомогою програми «Гамбітіус».

Організаторами семінару виступили Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у співпраці з громадською організацією «Шаховий клуб «Гамбіт».

Онлайн-семінар був організований з метою розвитку шахового мистецтва у закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти. 

До заходу долучились понад 500 вихователів, вчителів та інших зацікавлених фахівців закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти.

«Гамбітіус» – це інноваційна програма українського виробництва, яка передбачає реєстрацію, організацію шахових турнірів, навчання грі в шахи для дітей від 3-х років, отримання результатів та нагородження учасників.

На початку заходу всіх присутніх привітав голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – Вадим Стеценко. Він подякував учасникам за цікавість до даної теми та поділився своїми сподіваннями, що ця ініціатива охопить багато бажаючих долучитись до неї та сприятиме розвитку шахового мистецтва, зацікавить дітей в досить юному віці до інтелектуального спорту.

Головним спікером семінару був старший тренер шахового клубу «Гамбіт»  – Роман Хаєцький. Він детально розповів про платформу «Гамбітіус» – з моменту реєстрації і до роботи в ній. Інтерфейс програми досить простий та легкий, для використання цієї платформи достатньо базових навичок та доступ до інтернету, і що найцікавіше – використовувати можна будь-який гаджет (комп’ютер, телефон тощо). 

Також до семінару долучилась Марія Приходько – вчителька інформатики Новопетрівської гімназії № 2 (Київська область). Вона поділилась своїм досвідом з використанням «Гамбітіус». Гімназія почала використовувати її на уроках інформатики і поступово діти захопились і зацікавились. Безумовним плюсом таких платформ є той фактор, що діти захоплюються корисними іграми, які розвивають як інтелектуальні здібності, так і комунікативні. Шахи покращують освіту, створюють інтелектуальне середовище. 

Підсумовуючи, впевнено можна сказати, що навчання шахам в ігровій формі, а саме це головне завдання платформи «Гамбітіус», починаючі з самого базового рівня, поступово вдосконалюючи його до рівня розуміння стратегії гри, мотивує до здорової конкуренції, адже з проходженням кожного рівня задачі ускладнюються, що підштовхує дітей до виконання наступних завдань, вдосконалення набутих навичок. Сподіваємось, що ця платформа охоплюватиме все більшу публіку, до її використання долучатиметься все більша кількість освітніх закладів і за її допомогою шахове мистецтво набиратиме обертів виховуючи нових гросмейстерів.

Дякуємо організаторам за запрошення на навчальний семінар.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України