Словенія – переможець ІІ ISF World Cool Games

2105

Сьогодні неймовірним за пристрастю грандфіналом завершилась спортивна казка під назвою ІІ ISF World Cool Games. Протягом трьох днів на майданчику НУВФСУ 80 учасників з 7 країн світу виборювали право називатися чемпіоном цих крутих змагань. У підсумку, підняти почесний кубок переможців вдалося команді з Словенії, яка у напруженій боротьбі перемогла наших співвітчизників з рахунком 2:1. Третіми стали школярі та школярки з Казахстану. В поєдинку за бронзу вони виявилися сильнішими за одноліток з Молодови.

Неодмінним атрибутом для спортсменів на будь яких змаганнях завжди була, є і буде руханка. Саме вона дозволяє учасникам гарненько розігріти м’язи і налаштуватися на вирішальні забіги. Не став виключенням і нинішній фінал. На якому до руханки долучилися не лише учасники, а й їх тренери, вчителі та, навіть, організатори.

Зарядившись енергією, спортсмени розійшлися по своїх куточках аби послухати останні вказівки від своїх наставників перед стартами. Відкривали програму плей-офф команди України та Молодови. Це була битва за путівку у фінал. І на щастя вітчизняних вболівальників переможцем з цієї дуелі вийшли наші школярі. Для визначення кращого знадобилося лише дві естафети, в яких українці досить впевнено перемогли з рахунком 2:0.

А ось для визначення іншого грандфіналіста знадобилося три забіги. Адже тут зійшлися дуже сильні команди Казахстану та Словенії. Обидва колективи ще з першого дня говорили виключно про перемогу на цих змаганнях і їх забіги красномовно підтверджували усю серйозність своїх слів. Отже, перший бал у цьому двобої забрали до своєї скарбнички словенці. Однак, вже у наступній естафеті представники Казахстану знайшли досить впевнену відповідь і рахунок став 1:1. Навряд чи, у цей момент хтось міг на 100% передбачити переможця, адже команди виступали досить рівно і кожен заслуговував потрапити у грандфінал. І за підсумками останнього забігу трохи швидшими виявилися школярі зі Словенії. Рахунок 2:1 і за висловами усіх учасників ІІ ISF World Cool Games «найгучніша» команда цих змагань стала другим претендентом на звання чемпіонів.

Далі на школярів чекала така собі емоційна розрядка – на змагальні доріжки спочатку вийшли наші суворі, але справедливі судді. А згодом присутні мали змогу побачити одвічне протистояння молодості та досвіду – в рамках цих естафет змагалася команда учнів проти своїх наставників. Усі три забіги були досить рівними, але трохи спритнішою виявилася саме молодість.

І ось настав час забігів, на які ми чекали два роки! Чи зможе Україна втримати чемпіонське звання, здобуте у 2019 році, чи ми матимемо нового переможця? Відповіді на ці хвилюючі запитання ми отримали через кілька хвилин. Першою естафетою, яку повинні були подолати школярі з України та Словенії була «Роллінг Стоунз. Слалом». Учасники на швидкість повинні були прокотити величезну надувну кулю поміж фішками. І трохи вправнішими у цьому забігу були словенці. Українці опинилися за крок від поразки, але зібравшись з силами, вони взяли досить впевнений реванш у естафеті «Лінія. Варіант 2». А ось в рамках фінального забігу командам довелося змагатися у естафеті «Ягоди». За оцінками переважної більшості учасників не лише цього розіграшу ISF World Cool Games, а й попереднього – це одна з найскладніших дисциплін. В ній окрім швидкості, ключову роль відіграє координація кожного з учасників. Маємо визнати, фінальний забіг став тією вишенькою на торті під назвою ІІ ISF World Cool Games, яка стала окрасою усіх цьогорічних змагань. І тут вправнішими виявилися словенці, які лише за кілька миттєвостей до фінішу змогли вирвати таку бажану перемогу. Отже, переможцями ІІ ISF World Cool Games стала команда зі Словенії, а українці здобувають почесне друге місце. У малому фіналі за бронзові нагороди сильнішими були школярі Казахстану. Вони з рахунком 2:0 перемогли представників Молдови.

На нагородженні поважні гості, які прийшли сьогодні підтримати учасників не могли втримати своїх емоцій.

  • Я завжди мріяв відвідати Україну, ще за тих часів, коли професійно займався футболом. І я дуже радий, що мій візит у це чудове місто і країну збігся з таким неперевершеним івентом, як ІІ ISF World Cool Games. Як сказав президент Міжнародної федерації шкільного спорту Лоран Петринка, Cool Games повністю відповідають тому спортивному духу, який намагається просувати ISF. Ці змагання дійсно круті, і такими їх роблять учасники та організатори, – сказав член Виконкому Міжнародної федерації учнівського спорту Мбай Абдула Бамба.

Зазначимо, що окрім змагальної частини учасники були задіяні у цікавій та насиченій культурно-розважальній програмі: екскурсії, презентації кожної країни в рамках івенту Nations Night, змагання змішаних команд (International Cool Games), дискотеки – усе це гармонійно доповнювало спортивну складову.

  • Після дворічної перерви ISF World Cool Games повернулось на спортивні майданчики нашої країни. Це означає, що це вже сталий процес і ми й надалі будемо продовжувати пропагувати активний та здоровий спосіб життя за допомогою таких заходів. Але я хотів би зазначити, що World Cool Games – це не лише про спорт, а й про дружбу і толерантність між найвіддаленішими країнами нашої планети. Змагання супроводжуються розважальною програмою, де школярі можуть дізнатися про традиції та культурні особливості інших спільнот не з книжок чи інших «неживих» носіїв, а від таких же дітей, як і вони. І як ми можемо бачити сьогодні, спорт дійсно об’єднує, наголосив президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Що ж, такими видалися II World Cool Games – емоційними, драйвовими, дружніми, спортивними та безмежно щирими.

  • Для нас дуже важливо, щоб діти отримували максимально позитивні емоції. І це стосується, як змагань, так і їх позаспортивного дозвілля. Через складну ситуацію, пов’язану з пандемією COVID-19 ми були трохи обмежені в рамках. Але разом з тим ми використали свій максимум аби запросити сюди представників семи країн. Сьогодні ми отримали нового чемпіона – це команда Словенії, другими стали наші співвітчизники, за що їм великий респект за гідну конкуренцію. Але хочу наголосити, що сьогодні переможцями є усі учасники, адже підсумкові місця – це лише умовність, головне – це палаючі очі школярів та школярок. Змагання завершено, але увечері ми ще раз зберемося нашою величезною, дружньою компанією аби відірватися і отримати заряд крутих емоцій. Впевнений, що і після змагань ми продовжимо наше спілкування та дружбу з усіма делегаціями, – підсумував голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Підсумкові місця змагань:

1 місце – Словенія

2 місце – Україна

3 місце – Казахстан

4 місце – Молдова

5 місце – Сербія

6 місце – Чорногорія

7 місце – Румунія

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів