Спортивна молодь Львівщини закликає небайдужих долучитись до відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут

1667

 У оригінальний спосіб у відеозверненні спортсмени-освітяни Львівської області закликали українців пам’ятати про подвиг Героїв Крут та не забути вшанувати пам’ять юних сміливців 29 січня 2019 року.

Вшануй героїв – твори майбутнє, – такий лейтмотив відеоролику відзнятого з ініціативи Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. Ідею підтримали юні боксери та дзюдоїсти Спеціалізованої дитячо-юнацької школи Олімпійського резерву з боксу та дзюдо №2, вихованці футбольної школи львівських “Карпат”, каратисти спортивного клубу “Самурай”, фехтувальники Національного університету “Львівська політехніка”, важкоатлети Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського та студенти-борці з Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехногологій ім. С. З. Гжицького, які і стали героями відео. Ідею відео зреалізував кращий спортивний фотограф Львівщини Володимир Якимчук, якого нещодавно відзначив Національний Олімпійський комітет України за підсумками 2018 спортивного року.

“Спорт і національно-патріотичне виховання тісно переплетені: гартуючи тіло – гартується дух і навпаки. Кращий спосіб вшанувати подвиг і, водночас, трагедію звитяжців — це відновити в пам’яті обставини героїчної самопожертви загиблих людей. Ми закликаємо активно займатися спортом, і, водночас, пам’ятати про загін юних крутянців, щоб, в разі потреби, бути готовим стати на захист державних цінностей,” – пояснює ініціативу створення відео Анатолій Ігнатович,начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, що сьогодні, у вівторок, 29 січня, відбудеться відзначення 101-ої річниці подвигу Героїв Крут. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, між військами більшовицької Росії, яка намагалася окупувати Україну та добровольцями-студентами, які захищали Українську Народну Республіку. Стрімкий наступ московських загонів було зупинено, що надало можливість УНР укласти Берестейський мирний договір з Німеччиною 9 лютого 1918 року. Такою ціною було урятовано українську державність.

Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України

Коментарі

коментарів