Спортивно-патріотичний Фестиваль учнівської молоді пройшов на Волині

1531

Понад 500 дітей зі всієї області – кращі з кращих – команди-переможці районних та міських змагань взяли участь у ХІІІ обласному Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині, який відбувся з 05 по 10 червня 2018 року в «таборі Сонячний», що у селі Гаразджа Луцького району.

Наймасштабніший спортивно-патріотичний Фестиваль для дітей з перебуванням в польових умовах організували  Волинський обласний Центр туризму, спорту та екскурсій, управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Волинське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, Товариства сприяння обороні України, Волинського обласного військового комісаріату, військової частини 1141 Національної гвардії України, Волинського осередку козацтва України.

У рамках Фестивалю відбувались паралельно два заходи: обласні змагання дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт».

Відкрився Фестиваль урочистим парадом команд. Під супровід оркестру Національної гвардії та залп гармат підняли державний прапор України, після чого учасники вшанували пам’ять героїв, які полягли за незалежність України.

Зі словами привітання до присутніх звернулись: заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук, начальник відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької райдержадміністрації Олександр Хомич, начальник Волинського обласного відділення (філії) КФВС МОН України Олександр Манахін, заступник військового комісара Волинського обласного військового комісаріату, підполковник Збройних Сил України Ігор Підлісний, отаман Волинського козацького стрілецького братства Володимир Перчук, голова Волинського обласного товариства сприяння обороні України Анатолій Долінський, заступник командира військової частини 1141 Національної гвардії України Андрій Сало, директор Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки Ігор Пасюк та представники громадських організацій. Вони наголошували на доцільності комплексно проводити такі заходи, тому що школярі впродовж п’яти днів живуть в наметах на природі, облаштовують свій побут, вчаться долати труднощі, змагаються у різноманітних спортивних та туристських змаганнях, військових вишколах, демонструють вміння надавати першу медичну допомогу, орієнтуватись на місцевості, жити в природних умовах. Всі ці навички дуже важливі у підготовці молодої людини до самостійного життя, захисту Батьківщини.

Гості та учасники Фестивалю мали можливість познайомитись із двома виставками, які діяли в таборі – музейною експозицією «Народна війна» та зразками зброї.

Крім того, Волинський обласний комісаріат та громадське формування «БУГ» проводили для дітей майстер-класи з військової підготовки, де вчили азам руху різною місцевістю, військовим прийомам, поводженню зі зброєю, заходам безпеки та самооборони.

Кожного дня діти з великим азартом та бойовим духом змагалися за першість в різноманітних спортивних та туристських змаганнях, військових іграх, історико-краєзнавчих та інтелектуальних конкурсах.

Випробування у військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») складались із 10 видів: стройової підготовки «Впоряд», змагань на «Туристсько-спортивній смузі перешкод», стрільби,  військово-спортивних та інтелектуально-творчих іграх «Пластун», «Відун», «Рятівник», «Теренова гра», перетягування линви  та конкурсів – таборування, звітів виконання завдань «Добре діло». У загальному підсумку переможцями обласного етапу гри став рій «Молода січ» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Гірка Полонка Луцького району, друге місце виборола команда ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Раків Ліс Камінь-Каширського району і замкнули трійку лідерів серед двадцяти команд  рій «Безстрашні» Володимир-Волинської школи-інтернату.

Змагання фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт» включали в себе шість залікових видів: спортивну естафету, перетягування канату, змагання з «човникового бігу», стрибків у довжину, стрибків через скакалку, конкурсу знавців історії України та спортивних досягнень, а також 2-х додаткових видів – орієнтування на місцевості «Козацькими стежками» і презентації команди. За результатами всіх випробувань статус найсильніших другий рік поспіль демонструють школярі Підгайцівського навчально-виховного комплексу Луцького району, друге місце в турнірній таблиці посіли учні ліцею №1 імені Є. Шабліовського м. Камінь-Каширського, а третіми стали  школярі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Мерва Горохівського району.

Фестиваль відбувся на високому організаційному рівні завдяки плідній співпраці обласних освітянських структур з різними військовими та громадськими організаціями. Це дає змогу з кожним роком накопичувати позитивну динаміку у проведенні цих змагань, які мають велике значення у військово-патріотичному вихованні дітей, згуртовують, проймають духом патріотизму, національної свідомості.

Волинське обласне відділення (філія) КФВС МОН України