У комунальному закладі «Центр розвитку дитини «Гармонія» м. Южноукраїнська проведено заняття з фізичної культури з використанням LEGO – конструктора.
LEGО – конструктор використовується у всіх видах діяльності дошкільників і фізичне виховання не стали винятком. Інструктори з фізкультури проводять спортивні розваги, ідучи «в ногу» з часом.
14 лютого вихованці середніх груп мали можливість не тільки змагатися та грати у різні рухливі ігри, а й уявити себе справжніми інженерами! Малята показали свої вміння будувати з великого LEGО – конструктора цікаві і незвичайні споруди за допомогою яких подорожували у Країну фізкультури та спорту.
Побудувавши потяг, юні мандрівники потрапили у ліс, де на них чекали веселі пригоди та ігри «У ведмедя во бору», «Ліс в капкані».
Далі шукачі пригод перебудували потяг у корабель, з яким, на жаль, трапилася біда – він затонув. Малюки опинилися на безлюдному острові де спробували себе у ролі рибаків. Рухлива гра «Рибак і рибки».
Не втрачаючи надії, діти сконструювали «Літак». Гра зі звуконаслідуванням «Літаки».
Приземлилися спортсмени на «Доріжку перешкод» яку вправно подолали. Але доля приготувала випробування на сміливість і влучність. Малюки з мужністю захищали фортеці, швидко жбурляючи сніжки.
Потім діти збудували автомобіль, на якому продовжили подорожувати.
На зупинці провели рухливу гру «Птахи на дорозі»та, з рештою, повернулися в садок.
Завершилася подорож в країну LEGO грою «Подружилися».
Актуальність, новизна використання LEGО-конструктора в оздоровчій діяльності дошкільних закладів як форми організації здоров’язберігаючої роботи важко переоцінити. Це цікавий та ефективний засіб LEGО – терапії: LEGО- фізкультура, LEGО – cсамомасаж, LEGО – ігри, LEGО – пальчики.
Використовуючи LEGО – модулі на заняттях з фізичної культури:
- швидко встановлюється контакт між дитиною і вихователем;
– у дитини формується почуття впевненості в своїх можливостях, так як він бачить наочний результат своєї праці;
– поліпшується фізичний стан дитини (розвивається загальна та дрібна моторика рук, координація рухів тіла, рук, пальців);
– формуються і коригуються психічні процеси (мислення, пам’ять, сприйняття, увагу, уяву, розвивається емоційно-вольова сфера дитини;
– поліпшується сприйняття кольору, форми, пропорцій, розвиваються творчі здібності, асоціативне і абстрактне мислення.
Сучасний конструктивно-ігровий засіб LEGО дозволяє побудувати навчальний процес на заняттях з фізичної культури нановому рівні, при якому складні завдання вирішуються за допомогою веселої гри, що усуває негативізм дитини до труднощів навчання і сприяє вихованню здорового способу життя.
Миколаївське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України