Студенти запорізьких коледжів відкрили новий спортивний сезон змаганнями з «королеви спорту»

1929

За ініціативи Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ у Запоріжжі відбулися змагання з легкої атлетики серед студентів коледжів. На стадіоні СК «Мотор-Січ» мірялися силами команди шести закладів освіти.

  • Змагання з легкої атлетики серед студентів коледжів ми проводимо вже 26 років, таких змагань всеукраїнського рівня нажаль нема, тож команди конкурують більше для себе. Хоча, представники коледжів мають право виступати на Універсіаді України, якщо їх коледж входить в структуру якогось-закладу вищої освіти, і торік збірна Запорізької області здебільшого була представлена на таких змаганнях саме студентами коледжів. Що ж стосовно популярності легкої атлетики, нажаль рік від року кількість учасників зменшується – вважаю, це безпосередньо пов’язано з відсутністю у Запоріжжі легкоатлетичного манежу та нормальних стадіонів для занять цим видом спорту, – розповідає головний спеціаліст Запорізького обласного відділення КФВС МОНУ Олександр Авраменко.

Протягом двох днів студенти змагалися в бігу на 100, 200, 400 та 800 м, стрибках у довжину, штовханні ядра та естафеті 4х100 м.

У дівчат біг на 100 та 200 м прогнозовано виграла одна з лідерок збірної Запорізької області з легкої атлетики, Вікторія Ратнікова. Студентка економіко-правничого коледжу ЗНУ показала результати 12.3 сек та 24.8 сек відповідно. У хлопців обидві дистанції в фіналі першим подолав студент Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ Олександр Нічик, результати юнака – 11.2 сек та 23.2 сек.

  • Цікаво перевірити свої можливості, позмагатися команда на команду між коледжами. Конкуренції як такої не було, але після відпочинку корисно перевірити свої сили на будь-яких змаганнях, – розповів студент Запорізького гідроенергетичного коледжу Олександр Нічик, – Я займаюся легкою атлетикою не так давно. Два роки тому, коли вступив до коледжу, мене помітив викладач фізичної культури Володимир Стефанович Багрін (чемпіон світу та Європи з легкої атлетики серед ветеранів, – прим.авт), він привів мене до Сергія Івановича Буренка, і так я почав тренуватися. Результати почали рости, влітку отримав звання «Кандидата у майстрі спорту України», взимку хочу виконати норматив «Майстра спорту України». А ще планую піти далі навчатися, і стати в майбутньому тренером.

У дівчат на дистанціях 400 та 800 метрів перемогла студентка економіко-правничого коледжу ЗНУ Анна Глигало, з результатами  1.01.1 та 2.28,0. У юнаків на цих дистанціях тріумфували студенти Запорізького авіаційного коледжу – 400 м Андрій Костюркін в 57.2 сек, 800 м – Ярослав Олейніков 2.23,9 сек.

  • Ці змагання для мене як перевірка сил після довготривалого відпочинку. Була перерва у тренуваннях, ще й перехворіла, тож хотіла побачити в якій зараз формі – результатом задоволена. Нажаль конкуренції на таких змаганнях у мене нема, біжиш для себе. Сьогодні ще й в естафеті 4х100 стартувала , цікавий досвід, було весело, – розповіла студентка економіко-правничого коледжу ЗНУ Анна Глигало.

Студентка гуманітарного коледж НУ «Запорізька політехніка» Анна Бобровник, принесла своєму коледжу два перших місця – виграла змагання зі штовхання ядра – 7 м 10 см, та стрибки у довжину – 5 м 45 см. Дівчина теж професійно займається легкої атлетикою, днями стала п’ятою на чемпіонаті України в змаганнях з семиборства.

  • Для мене ці студентські змагання – можливість перевірити себе перед зимовим сезоном, тому що я переходжу до нової вікової категорії U20, там буде ядро вже 4 кг, як раз таке сьогодні я і штовхала. У довжину стрибати теж цікаво, бо тренування це одне, а будь-які змагання – зовсім інше. Крім того попереду у мене змагання з двоєборства у Херсоні, і я ще  остаточно не вирішила в яких видах виступати – 100 м +100 з бар’єрами, чи 100 м + стрибки у довжину. Тому на цих змаганнях перевіряю себе, – каже студентка гуманітарного коледж НУ «Запорізька політехніка» Анна Бобровник.

У юнаків змагання зі штовхання ядра виграв студент Запорізького металургійного коледжу ЗНУ Микита Магалатий 9 м 15 см. А у стрибках в довжину переміг студент  економіко-правничого коледжу ЗНУ Олександр Болілий, з результатом 6 м 08 см.

Естафету 4х100 м у дівчат виграли студентки економіко-правничого коледжу ЗНУ (56.4 сек), а у юнаків перемогу святкував квартет гідроенергетичного коледжу ЗНУ (48.4).

У командному заліку місця розподілилися наступним чином:

  1. Економіко-правничий коледж ЗНУ – 4695 очок;

2. Запорізький авіаційний коледж – 3788;

3. Заорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ – 3554;

4. Запорізький металургійний коледж ЗНУ – 3794;

  1. Педагогічний коледж комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» – 2536;

6. Запорізький гуманітарний коледж НУ «Запорізька політехніка» – 1788.

Запорізьке обласне відділення комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів