Тернопільська гімнастка виборола золото Кубку світу зі спортивної гімнастики 

867

У болгарському міста Варна завершились фінальні змагання Кубку світового виклику зі спортивної гімнастики, організовані Міжнародною Федерацією гімнастики (FIG). Ця спортивна подія включала випробування у шести видах програми. Золоту нагороду завоювала на турнірі у вправах на колоді 17-річна тернопільська гімнастка Анастасія Бачинська, яка виступала у складі збірної України серед чоловіків та жінок. Наша землячка набрала 13.250 балів, випередивши француженку Марін Боє та Ондину Ачампон з Великобританії, які посіли друге і третє місця, відповідно. До речі, ще одна українка Діана Варинська була п’ятою. Для Анастасії Бачинської ця нагорода стала першим «золотом» рівня Кубку світу в кар’єрі, – в 2019 році на етапі в Парижі у вправах на колоді вона виграла «срібло». А місяць тому Анастасія Бачинська у цьому ж виді здобула бронзову медаль на чемпіонаті Європи, що відбувся у швейцарському Базелі, і вона стала для неї першою особистою нагородою чемпіонатів Європи. У 2020 році спортсменка стала чемпіонкою у складі команди, але не вигравала нагород на дорослому рівні. На юніорському рівні найвище досягнення Анастасії – дві «бронзи» Юніорської Олімпіади-2018 (багатоборство та вільні вправи).

Нагадаємо, що Анастасія Бачинська є вихованкою Тернопільської КДЮСШ №2 імені Юрія Горайського (тренери Ганна Лев, Оксана Першина та заслужений тренер України Тетяна Геращенко). Спортсменка – кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, нагороджена Почесною відзнакою Тернопільської ОДА – нагрудним знаком «Гордість Тернопіля», майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Всесвітньої гімназіади 2018 року, дворазова бронзова призерка ІІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року, чемпіонка ІІ Європейських ігор 2019 року, чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики у командному багатоборстві (2020).

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (з інформації управління фізичної культури та спорту ТОДА)

Коментарі

коментарів