Тренерку-парамедикиню з деокупованої Снігурівки нагородили орденом «За мужність» та «Знаком пошани»

423

Після повномасштабного російського вторгнення на передовій в числі захисників та захисниць опинилося чимало сміливців, що раніше не мали жодного стосунку до військової справи. Парамедикинею стала  тренерка дзюдо у Снігурівській ДЮСШ Оксана Чмелик. Під її керівництвом спортсмени ставали переможцями та призерами обласних та національних чемпіонатів з дзюдо та самбо в різних вікових категоріях.

19 березня Снігурівку окупували російські війська, а тим часом тренерка-парамедикиня виконувала бойові завдання на Донеччині, а зрештою опинилася в Маріуполі. У квітні через спробу виходу з оточення потрапила в полон. Під час жовтневого обміну була повернена до України разом з іншими військовослужбовцями. Зараз Оксана відновлює здоров’я та проходить реабілітацію.

За її словами, війна розпочалася дуже несподівано, але не дивлячись на це, сили оборони дали гідну відсіч окупантам. Жінка розповідає, що під час полону її били, постійно допитували і перевозили ледь не щомісяця.

«Все сталося дуже швидко. Перші постріли, перший бій. Ми відійшли до Маріуполя, який тримали до останнього. 13 квітня потрапила в полон під час спроби виходу з оточення. У полоні було складно. Мене били, були постійні допити, ставилися жахливо та постійно перевозили Таганрог – Бєлгородська область – Курська область та знову Таганрог. Коли стало відомо про обмін повезли до Криму літаком, а звідти до Запорізької області», – розповіла Оксана Чмелик виданню «Відкритий».

2 грудня Указом Президента України №823/2022 старшого матроса Оксану Чмелик було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Днями парамедикиня отримала ще одну нагороду — відзнаку Міністерство молоді та спорту України «Знак пошани». У Дніпрі її вручив Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк.

«Оксана Чмелик працювала тренеркою з дзюдо у Снігурівській ДЮСШ що на Миколаївщині з 2006 року. Серед її вихованців чемпіонки та призерки чемпіонатів з боротьби дзюдо та самбо в різних вікових групах. З 2017 року вступила до лав Збройних Сил України, а з початком повномасштабної війни в нашій країні, як парамедикиня, рятувала наших воїнів в найгарячіших місцях. Під час виконання бойового завдання в Донецькій області потрапила в полон, була звільнена в жовтні під час одного з масштабних обмінів полоненими.

Коли це пишеш, раптом приходить думка, що слів таких не підібрати, аби якось розповісти все та подякувати цій жінці за те, що вона робила…

Пишаюся тим, що в дзюдо є такі відважні та сильні люди, багато наших спортсменів боронять країну.

Радий був особистому знайомству. Для нас це яскравий приклад сили, віри та незламності», — зауважив Михайло Кошляк.

Зараз українська захисниця проходить реабілітацію та оговтується після тривалого полону та тортур окупантів.

Миколаївське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України