Тренінг-практикум для викладачів фізичної культури ВНЗ відбувся на Запоріжжі

2287

На базі запорізького професійного торгово-кулінарного ліцею пройшов тренінг практикум для вчителів фізичної культури викладачів вищих навчальних закладів “Впровадження варіативного модулю “Чирлідинг” до процесу фізичного виховання школярів та студентів. Методика підготовки груп підтримки спортивних команд з чирлідингу”. На зустріч з викладачами фізичної культури приїхав президент «Федерація чирлідингу та чирспорту України» Андрій Боляк.

  • Чирлідинг дуже перспективний напрямок для розвитку в навчальних закладах, – розповів Андрій Боляк перед початком тренінгу, – це сучасний вид спорту, який дозволяє молоді проявити себе, самовиразитися. Крім того команда з чирлідингу – бажаний гість на будь яких змаганнях, це не лише ігрові види спорту, чирлідери прикрашають змагання, додають їм виразності, і таким чином теж іде популяризація спорту!

Привітав присутніх начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ Андрій Муштай. Він висловив сподівання, що чирспорт проживеться у запорізьких навчальних закладах, і вже незабаром учнівські та студентські команди підтримки прикрасять місцеві змагання.

Під час практичного семінару, участь в якому взяли викладачі фізичної культури запорізьких коледжів та закладів професійно-технічної освіти, Андрій Боляк розповів про базові кроки впровадження чирлідингу у навчальних закладах. На думку президента національної федерації, Запоріжжя має хороший потенціал для розвитку цього виду спорту – тут сильні школи гімнастики та спортивної аеробіки. Зацікавленість у новому виді виявили і самі викладачі фізкультури.

  • У нашому коледжі дуже багато дівчат, і ми намагаємося впроваджувати так форми фізичної активності як танці, чи аеробіка. Але не вистачає практичного досвіду, – розповіла керівник фізичного виховання Запорізького медичного коледжу Юлія Чулакова.
  • Я сама колишня баскетболістка, часто буваю на змаганнях, бачу як красиво працюють чирлідери. Хотілося б впровадити це і в нашому навчальному закладі, – викладач фізичного виховання Запорізького торгового коледжу Єлизавета Лисенко.
  • У нас навчаються переважно дівчата, ми постійно беремо участь у флешмобах, спортивних змаганнях, і така форма роботи теж дуже цікава. Хочеться почути практичні поради, як впровадити чирлідинг у навчальному закладі – поділилася керівник фізичного виховання Вищого професійного училища моди і стилю Анна Хлівна.

На семінарі Андрій Боляк розповів, що Федерація веде широку просвітницьку та освітню роботу. Проводить курси та семінари з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців, тренерів, суддів з чирлідингу. Впроваджує передовий досвід у практику діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл, загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів країни. А чудовим показником роботи федерації чирлідингу є останній чемпіонат Європи, на якому збірна України виборола сім медалей.

Учасники семінару отримали практичні поради, щодо методики підготовки груп підтримки спортивних команд з чирлідингу у навчальних закладах, а також заручилися підтримкою президента федерації, у питаннях подальшого розвитку цього виду спорту. За результатами тренінгу всі учасники отримали сертифікати.

Зазначимо, що вже найближчим часом запоріжці матимуть можливість в живу побачити кращі команди з чирлідингу – 17 березня в нашому місті відбудеться перший етап Кубка України з чирлідингу.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ

 

 

 

 

Коментарі

коментарів