У Белграді відбувся Учнівський спортивний форум

1060

У середу юні спортсмени мали приємну нагоду перепочити і приділити більше уваги спілкування та знайомству з однолітками. За них сьогодні працювали учасники Шкільного спортивного форуму, які обговорили перспективи та пріоритетні напрями роботи у сфері фізкультури та спорту серед учнівської молоді. Серед спікерів був цілий ряд високопоставлених чиновників і представників міжнародних федерацій та організацій, пов’язаних зі спортом. Зокрема, серед доповідачів виступили президент Міжнародної федерації учнівського спорту (ISF) Лоран Петринка, міністр спорту Франції Карім Еріда, міністр молоді та спорту Сербії Ванья Удовічіч, міністр освіти Сербії Мілан Пашич, заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький, президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба.

Темою форуму стала проблематика малорухливого способу життя сучасної молоді. На жаль, статистика свідчить лише про те, що спорт дедалі менше займає місця у житті школярів. Від цього потерпають навіть провідні країни світу.

– Кожен організований нами спортивний івент неодмінно супроводжується жвавими обговореннями щодо популяризації активного способу життя серед учнів. Наразі маємо досить невтішну цифру, адже 45% учнів Європи приділяють дуже мало або ж взагалі не займаються фізкультурою чи спортом. Основна проблема – брак часу. Тож ми завжди розглядаємо можливість спортивного урізноманітнення шкільного життя дітей під час уроків, додаткових занять та перерв. Головна мета наших заходів – прищепити молодим людям любов до активного способу життя через спілкування, знайомства та навчання. І яскравим прикладом подібних івентів є ці перші Всесвітні учнівські ігри U15, які зараз проходять тут, у Белграді, – сказав президент ISF Лоран Петринка.

У свою чергу президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба розповів про структуру Міжнародної федерації шкільного спорту, а також про основні напрями її роботи.

  • Наразі до складу ISF входить 132 країни-учасниці і ця цифра постійно збільшується. Ми маємо представників усіх континентів, що дозволяє охопити просто величезну кількість людей, а у нашому випадку школярів. Організовані нами заходи мають дуже різнопланову спрямованість. Серед них є: чемпіонати та Кубки світу з окремих видів спорту, багатовидові змагання, наприклад, як Всесвітні учнівські ігри U15, до програми якого увійшло 15 видів спорту, Educational Games – івенти, які більше присвячені рухливим активностям та обміну інформацією і знаннями у сфері здорового способу життя, – розповів член Виконкому ISF, президент Української федерації учнівського спорту.

За словами пана Греби уся робота Міжнародної федерації учнівського спорту базується на чотирьох стовпах – це: волонтерство, дух веселого проведення часу, гендерний паритет та безпека для здоров’я.

Досить цікавим був виступ профільного заступника МОН України Артура Селецького, який зазначив про впровадження принципово нових підходів щодо популяризації активного відпочинку серед учнів.

  • Стратегічною метою цих напрямів є створення умов для рухової активності, популяризація здорового способу життя, забезпечення доступності спорту для учнівської молоді, гуманістичних цінностей і патріотичних почуттів, а також підвищення авторитету країни у світовому співтоваристві. Усі це є важливою частиною програми Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна». Програма передбачає створення здорового шкільного середовища. Також ми працюємо над популяризацією уроків фізкультури серед учнів. Запровадження модульної системи на уроках з тілофиховання, проведення драйвових естафет з Cool Games, а також різноманітних флеш-мобів та челленджів, інтегрування активностей в інші уроки, рухливі хвилини та перерви – це наші основні інструменти у досягненні мети. Також ми «звертаємось» і до популярних серед молоді напрямів. Таким є кіберспорт, однак він обов’язково повинен поєднуватися з активним дозвіллям. Ми дуже зацікавлені у проведенні міжнародних змагань і маю величезну надію, що цього року карантин нам не завадить провести їх, – підсумував Артур Селецький.

Прес-служба КВФС МОН