У гірських Лінцях вирувало свято від ранку до пізніх сутінків

2626

Наприкінці минулого тижня ( 14 вересня) усі дороги вели до невеличкого гірського села Лінці, що розкинулося на берегах річки Стара. Цього року цей населений пункт, де проживає 750 жителів (кожен 5–ий — це учень та вчитель місцевої школи) відзначає свій ювілей — 790-річчя від дня заснування. Цього дня до Лінцівської загальноосвітньої школи завітали із столиці виконавчий директор Національного олімпійського комітету України Наталія Коваленко, директор представництва DOW в Україні Олександр Александров, з Ужгорода — народний депутат України Роберт Горват, депутат облради Мирон Помпель, члени виконкому обласного відділення НОК України на чолі з його головою І. Риляком, учасники олімпійських ігор з Ужгорода, Мукачева, представники Ужгородської РДА та райради Віталій Семаль, Юрій Фрінцко, Андрій Кушнірук, Віктор Шелельо та інші. Та головними героями свята стали школярі цього навчального закладу, команда якого нині відома не лише на теренах Срібної Землі, але й України. А зробили імідж рідному селі Лінці місцеві школярі разом із своїм учителем фізичної культури Володимиром Бабинцем та педагогом-організатором Віталією Булиною. Команди місцевої школи 10 років поспіль були переможцями та призерами районних, обласних та всеукраїнських фестивалів школярів «Козацький гарт», а також традиційних змагань «Олімпійське лелеченя». Завдяки цим досягненням школа мала змогу взяти участь у грантовому конкурсі, який проводять НОК України спільно з компанією DOW з покращення добробуту у школах та загальних умов навчання. Торік школярі Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів із своїми педагогами (директор школи — Василина Касинець та заступник директора з виховної роботи — Яна Пожо) виграли проект «Здорова дитина – майбутнє нації/ Будь з DOроWим!», а відтак школа отримала кошти на спорудження волейбольного майданчика із штучним поліуретановим покриттям.

Після офіційної частини свята, цей майданчик було урочисто відкрито. І відразу після цієї історичної події на ньому розпочалися змагання. А в гості до місцевих школярів завітали команди з волейболу та футболу з навколишніх сіл — В. Лаз, Середнього, Пацканьова, Кібляр. Крім того, представники федерації боксу Закарпаття (1–ий віце–президент — мсмк Михайло Данило) просто неба встановили переносний ринг і провели показові виступи з цього виду спорту. В основному бої демонстрували вихованці школи-інтернату.
Мені вдалося поспілкуватися з почесними гостями всеукраїнського показового «Олімпійського уроку» у Лінцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Наталія Коваленко: «Нинішнє свято у цьому невеличкому гірському селі на Закарпатті вдалося на славу. Цьому сприяла не лише гарна сонячна погода, але й учні місцевої школи, які підготувалися до нього просто чудово. Напрочуд був гарний і змістовний сценарій. Я мимоволі згадала свої шкільні роки, адже теж навчалася у такій невеличкій школі. Щодо самого проекту «Олімпійське лелеченя», який ми ініціювали 10 років тому, він переріс у грандіозні спортивні змагання в яких беруть участь практично команди з усіх шкіл країни. Ми неодноразово на засіданнях НОК України відзначали, що Закарпаття входить до першої шістки тих областей, де на хорошому рівні проводяться усі наші змагання, зокрема: «Олімпійське лелеченя», «Олімпійський урок», «Олімпійський тиждень», «Олімпійський день бігу», а також різні турніри у честь ваших олімпійців, зокрема Й. Беци, С. Решка тощо. Я щаслива і задоволена, що приїхала на це спортивно-культурне свято. Я познайомилася з новими цікавими та щедрими людьми, з окремими керівниками влади, депутатами усіх рівнів, меценатами, які не стоять осторонь від наших олімпійських проектів. За це їм щире спасибі.

— Вам теж спасибі за ексклюзивне інтерв’ю, шановна Наталіє Петрівно.

Роберт Горват: Якщо відверто, то аніскільки не жалію, що приїхав сюди на це чудове сільське спортивне свято. Маленьке село, маленька школа (150 учнів — Авт.), але скільки у вихованців цього навчального закладу гучних перемог. Їх можна добитися лише завдяки наполегливій праці. Висновок можна зробити такий: тут працюють чудові вчителі, які добре знають свою роботу, цінують її, є хорошими знавцями дитячих душ і вміють із своїх вихованців «зліпити» команду, якій під силу підкорити не один спортивний олімп, починаючи із районного і завершуючи — всеукраїнським. Таким шкільним колективам не потрібно, а треба всіляко допомагати.

Михайло Данило: З обласним відділенням НОК України ми співпрацюємо нещодавно, але уже встигли провести чимало спільних спортивних заходів. У перспективі ми з керівником місцевого відділення НОК України Іваном Риляком запланували ще у цьому році разом організувати ще кілька цікавих спортивних змагань.
Іван Риляк: У даний час наш обласний осередок НОК України зосередив свою увагу на проведення у школах області «Олімпійського уроку — ОУ» . На багатьох «ОУ» уже побували члени нашого виконкому, зокрема, у Великолазівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, в Ужгородських ЗОШ №№2, 10, 11, лінгвістичній гімназії імені Т. Шевченка, а також в окремих навчальних закладах Мукачева, Хуста, Виноградова та більшості районів. Далі ми зосередимо увагу на проведенні «Олімпійського тижня — ОТ». Розробили спеціальний графік для наших членів виконкому НОК України, які протягом першої декади жовтня візьмуть участь в «ОТ». Плануємо так організувати нашу роботу, аби охопити всі райони області, особливо гірські — Рахівський, Міжгірський, Великоберезнянський. На днях плануємо провести виїзне засідання нашого обласного відділення на Воловеччині. Словом, роботи не початий край…

Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України