Сьогодні, 27 листопада, у стінах Національного університету фізичного виховання і спорту України розпочала роботу Міжнародна конференція «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи». Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури, молоді та спорту України, Національний олімпійський комітет України, Національна академія педагогічних наук України, Олімпійська академія України та Національний університет фізичного виховання і спорту України. Конференція проходь під патронатом Міжнародної асоціації університетів фізичної культури і спорту та Європейської асоціації студентського спорту.
Під час дводенної конференції розглядатимуться актуальні проблеми сучасного спорту, як-от питання екологічної складової як фактора сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту, формування ціннісних орієнтацій підростаючого покоління в умовах сучасної парадигми олімпійської освіти, роль олімпійського спорту у реалізації цілей сталого розвитку, оздоровчо-рекреаційна рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація.
Разом із провідними науковцями США, Швейцарії, Польщі, Хорватії, Латвії, Ірану, Аргентини тощо в офіційному відкритті конференції взяв участь голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко. У своєму виступі він наголосив, що Міністерство освіти і науки України докладає чималих зусиль для заохочення школярів і студентів займатися руховою активністю і спортом. Так, по школах країни вже почали втілюватися інноваційні підходи до уроків фізичної культури, проводяться всеукраїнські спортивно-масові заходи, скажімо, Challenge Fest, Сool Games, E-Spot Championship, які мають на меті системно й послідовно формувати мотивацію до занять руховою активністю та дотримуватись здорового способу життя. Подібну роботу ми проводимо зі студентською молоддю. Адже сьогодення вимагає вироблення нових підходів до забезпечення необхідного обсягу рухової активності учнів і студентів у навчальний та позанавчальний, оскільки навчальні заклади різних рівнів – це ті структури, які охоплюють всіх дітей і більшість молоді. І ми повинні створити умови для того, аби школярі і студентство самі, не примусово мали бажання займатися фізичною культурою. Ще один напрям роботи Міністерства – це спортивна складова. Разом із Українською федерацією учнівського спорту, Спортивною студентською спілкою України та федераціями з видів спорту ми втілюємо напрацьовану стратегію: створили нові підходи до формування збірних для участі в міжнародних змаганнях, суттєво збільшили проведення учнівських та студентських спортивних заходів. Це Зимова і Літня Гімназіади України, Зимова і Літня Універсіади України, Всеукраїнські ігри з єдиноборств серед школярів, Всеукраїнські пляжні ігри тощо. Така активна спільна діяльність з УФУС, СССУ та федерація вже дала суттєві плоди. Українська молодь гідно представлена на Всесвітніх Гімназіадах, Всесвітніх Універсіадах, чемпіонатах Європи і світу з різних видів спорту та інших спортивних змаганнях. Лише цього року ми стали першими на Всесвітніх іграх з єдиноборств серед школярів і на Чемпіонатах Європи з єдиноборств серед студентства. Підсумовуючи, можна сказати, що Україна є однією з найкращих країн з розвитку фізичного виховання і спорту серед учнівської і студентської молоді в світі.
Прес-служба КФВС МОН