18 жовтня в світлиці закладу Київського фахового коледжу прикладних наук відбулось чергове засідання міського методичного об’єднання викладачів фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти м. Києва.
З вітальними словами до учасників засідання звернулась директорка Київського фахового коледжу прикладних наук, Щуцька Ганна Володимирівна. Пані Ганна захопливо поділилася інформацією про коледж та акцентувала увагу на підтримці спортивних ініціатив у закладі.
Естафету вітального слова перейняв Бобровник Сергій Ілліч, начальник Київського міського відділення КФВС МОН. Він відмітив високі досягнення студентів коледжу з порушенням слуху на всеукраїнській і міжнародній спортивних аренах, подякував директору і колективу кафедри фізичного виховання за підтримку розвитку фізичного виховання і спорту в коледжі, а також відзначив значну роботу, яка проводиться в коледжі для збору допомоги на підтримку ЗСУ. Привітав присутніх і продовжив засідання голова ММО Дехтяр Володимир Дмитрович.
Представники Київського міського відділення КФВС МОН Бобровник Сергій Ілліч та В’яла Оксана Миколаївна вручили нагороди керівникам та викладачам фізичного виховання. Їх було відзначено Подяками за професіоналізм, плідну співпрацю, відданість справі, популяризацію та розвиток фізичного виховання та спорту серед студентської молоді м. Києва.
Головний спеціаліст Київського міського відділення КФВС МОН В’яла Оксана Миколаївна продовжила засідання виступом на тему: “Підвищення рівня залученості студентської молоді до різних форм рухової активності”, також нагадала про важливість проведення внутрішніх спортивно-масових заходів серед студентської молоді в рамках ініціативи Президента України «Пліч-о-Пліч» і висвітлення інформації про них на сайтах закладу освіти і в соціальних мережах, відповіла на запитання присутніх по формі заповнення звітної документації.
Засідання продовжила своїм виступом на тему “Реабілітація – як час освітніх можливостей” Лучак Галина Миколаївна, голова циклової комісії охорони праці і здоров’я, лікарняний вчитель. Студенти з особливими освітніми потребами в Київському фаховому коледжі прикладних наук представляють важливу та невід’ємну частину студентства. Пані Галина розповіла про студентів з особливими освітніми потребами, які навчаються в їхньому закладі і розкрила питання реабілітації та освітньої підтримки цієї групи студентів. Коледж робить акцент на створенні сприятливого середовища для навчання та розвитку таких студентів. Де кожен студент має можливість розвивати свій потенціал та досягати успіху незалежно від індивідуальних особливостей, знайти своє місце по життю та розвивати свої здібності.
Під час засідання учасники мали змогу взяти участь у показовому занятті фітнес-програми “Пілатес”, яке провела Орос Олена Миколаївна, викладач вищої категорії, викладач методист та майстер спорту з художньої гімнастики. Під час цього показового заняття всі присутні отримали позитивні емоції та корисні рекомендації для здобувачів освіти з ослабленим здоров’ям.
Історія участі студентів з особливими потребами коледжу у міжнародних змаганнях розпочалась з вересня 2010 року. У дворі Київського фахового коледжу прикладних наук встановлений пам’ятний камінь студентам коледжу – видатним спортсменам-дефлімпійцям*, які прославляють Україну на світових та європейських змаганнях, датований 20 вересня 2020 року. Камінь є своєрідною дошкою пошани для студентів, які стали відомими дефлімпійцями. Встановлення каменю є символічним актом, який свідчить про гордість коледжу за своїх спортсменів-студентів.
*Дефлімпійські ігри (англ. deaf — глухий) іноді Сурдлімпійські ігри (фр. sourds — «глухий») — санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання.
Бажаємо учасникам заходу натхнення, подальших успіхів та плідної співпраці у сфері фізичного виховання та спорту! Нехай ваша робота завжди приносить позитивні результати і сприяє популяризації здорового способу життя та фізичного розвитку молодого покоління.
Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України