У Києві відбувся перший Всеукраїнський шаховий турнір серед дошкільнят

349

Цієї суботи 16 вересня в м. Києві у приміщенні Київського університету інтелектуальної власності і права Національного університету «Одеська юридична академія» вперше в Україні відбулися змагання з шахів серед дітей до 7 років – Всеукраїнський шаховий турнір серед дошкільнят 2023, за підтримки Благодійного Фонду Mr. Leader, Київського університету інтелектуальної власності та права і Федерації шахів України.

Змагання Дошкільного Кубку з шахів 2023 (Preschool chess cup 2023) було ініційовано  Народним депутатом України, головою підкомітету з питань раннього розвитку і дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій і автором безальтернативної інноваційної системи «освіта і піклування» Містер Лідер – Володимиром Вороновим, який і відкрив змагання і привітав юних учасників, їх батьків і гостей заходу. На відкритті змагань був присутнім і звернувся до всіх присутніх також міністр молоді і спорту України, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт і інші почесні гості заходу, серед яких були проректор з навчально-методичної роботи Київського університету інтелектуальної власності та права, Заслужений юрист України Петро Мельник, перший віцепрезидент Федерації шахів України Юрій Гнип, що передав малюкам вітання від президента ФШУ Віктора Капустіна, співорганізатор турніру, підполковник ЗСУ, майстер спорту України і співзасновник благодійного фонду «Країна спорту» Генадій Ніколайчук, проректор Київського університету культури і мистецтв, доктор політичних наук – Інна Костиря та інші. На запрошення одного з співорганізаторів змагань президента спортивного клубу Києва «Інтелект, краса, сила столиці України» Івана Захарчука відвідав змагання і начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Сергій Бобровник.

Перший Всеукраїнський шаховий турнір для дошкільнят зібрав на змагання 30 юних шахістів з різних областей України. Розпочалися змагання сеансом одночасної гри, яку провів з учасниками відомий український шахіст, Артур Фролов – міжнародний майстер, автор та засновник різновиду шахової гри «шахів Фролова». І хоча повітряна тривога перервала турнір на деякий час, але діти з задоволенням повернулись до шахових дошок і закінчили сеанс одночасної гри з Артуром Фроловим. За результатами були обрані фіналісти турніру, які продовжили змагання за перемогу у Кубку.

Всі малюки з задоволенням взяли участь у змаганнях і проявили в грі свої уміння гри і навички – витримку, інтелект і спортивну майстерність. Переможцєм же першого Дошкільного Кубку з шахів 2023 став Марк Макаричев. А всі учасники, як і обіцяли організатори, були нагороджені пам’ятними призами.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів