У Полтаві відбулось засідання ВГО «Спортивна студентська спілка України»

2435

19 березня у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулося засідання ВГО «Спортивної студентської спілки України», на якому презентували Полтавське відділення Спортивної студентської спілки України та Полтавське відділення Української Федерації учнівського спорту.

У засіданні взяли участь: заступник Міністра освіти і науки України, Заслужений юрист України, президент Української Федерації учнівського спорту Роман Греба; народний депутат України, голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, почесний професору ПолтНТУ Костянтин Іщейкін; голова Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України, генеральний секретар Спортивної студентської спілки України і Української федерації учнівського спорту Вадим Стеценко; президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Євгеній Імас; а також ректори закладів вищої освіти України, які є керівниками обласних відділень спортивної студентської спілки України.

Головним акцентом виступу учасників засідання ВГО «Спортивної студентської спілки України» було те, що Спілка є послідовною в своїх планах щодо проведення в Україні заходів студентського спорту, а саме: чемпіонатів Європи та світу серед студентів, ігор з єдиноборств та Всесвітніх Універсіад. Зокрема у 2018 році в цьому напрямку було докладено значних зусиль, оскільки вперше за історію існування з державного бюджету на діяльність Спілки було виділено 4 мільйони гривень. Бюджет Спілки 2019 року складатиме вже 10 мільйонів гривень.

Слід зазначити, що плани Спілки є дуже амбітними. Так, рішенням Виконкому Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) Україні було надано право проведення у 2020 році:

  • чемпіонату світу серед студентів з воднолижного спорту – у м. Дніпро;
  • чемпіонату світу серед студентів зі стрільби – у м. Львів;
  • міжнародного Форуму з студентського спорту у 2022 році у м. Київ.

Крім того, перед керівництвом держави Євгеном Імасом було ініційовано провести Всесвітню Універсіаду в Україні у 2021 чи 2023 роках.

Під час засідання Спортивної студентської спілки України відбулась презентація діяльності Полтавського відділення Спортивної студентської спілки України, очолюваної ректором Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимиром Онищенком. Під час презентації президент Полтавського відділення звернув увагу учасників засідання на те, що рік реальної роботи спілки уже дає можливість говорити про впевнений старт. Більшість заходів спортивного спрямування у вишах Полтавської області відбуваються під егідою СССУ, зараз до цієї структури включено і заходи міського та обласного рівня. А вже з 1 вересня 2019 року планується відкриття нового факультету фізичного виховання і спорту ПолтНТУ. Загальна концепція діяльності Спілки в університеті особливо успішно реалізується в напрямках розвитку сучасного Е-спорту, ерготерапії, спортивно-бальних танців. Спорт дуже допомагає підтримувати на належному рівні корпоративний дух, причому не тільки студентського, а і професорсько-викладацького складу ПолтНТУ через створення спортивних команд і нових секцій. На сьогодні у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка функціонує 26 спортивних секцій, в роботі яких приймають участь 2147 студентів.

Також учасники засідання Спортивної студентської спілки України із задоволенням долучилися до відкриття Кубку України серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти зі спортивного більярду «Вільна піраміда», відкриття Чемпіонату Полтавської області з черлідингу серед квартетів, а також турніру в підтримку Всеукраїнського спортивного руху Олександра Педана «JuniorZ», координатором якого є президент Української Федерації учнівського спорту Роман Греба, адже розвиток учнівського та студентського спорту є одним із пріоритетів діяльності Міністерства совіти і науки України!

Приємно вразила учасників засідання і база Полтавського відділення Спортивної студентської спілки України – спортивний корпус Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, який стане центром для управлінської роботи, тренувань, а також проведення спортивних змагань студентської та учнівської молоді.

Прес-служба КФВС МОН

 

 

Коментарі

коментарів