У Запоріжжі визначився новий чемпіон XIV Літньої Універсіади України з баскетболу

1262

20-21 травня у Запоріжжі проходив Фінал Чотирьох Літньої Універсіади України з баскетболу серед чоловіків. На майданчику спорту «Юність» за титул чемпіона змагалися команди, які вибороли це право за результатами попередніх етапів Універсіади:

  • НУ «Запорізька політехніка» (ЗНТУ) м.Запоріжжя;
  • Національна металургійна академія (НМетАУ) м. Дніпро;
  • Черкаський національний університет (ЧНУ) м.Черкаси;
  • Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) м.Миколаїв.

У понеділок, 21 травня, відбулися півфінальні зустрічі. У першому півфіналі Національна металургійна академія України з Дніпра поступилася Національному університету кораблебудування з Миколаєва – 76:95.

У другому півфіналі господарі та чемпіони останніх двох сезонів команда ЗНТУ, поступилися команді Черкаського національного університету 75:88.

Наступного дня першими вийшли на майданчик команди-претенденти на бронзу – Національна металургійна академія та ЗНТУ. Напередодні ці студентські збірні сперечалися в фінальному етапі, за перше місце в групі. Команда Дніпра тоді була сильнішою за запоріжців. Цього разу НМетАУ теж одразу повів, і виграв першу половину зустрічі. Але команда ЗНТУ все ж зуміла проявити характер, і здобула вольову  перемогу 96:77 (19:21, 16:21, 29:12, 32:24)!  Таким чином переможець двох попередніх сезонів студентських змагань, цього року приміряв бронзові медалі. Найрезультативнішим гравцем у складі ЗНТУ став Яків Титов – 30 очок + 11 підбирань. А у складі дніпрян – Олександр Тарасенко – 23 очка + 16 підбирань.

“Зал для нас не домашній, в нашому університетському залі набагато менше місця – лінія від стіни. А тут багато простору, незвично. Хлопці трохи злякалися. Хоча у першій чверті боролися вчора – очко в очко, далі провалили. Якщо оцінювати об’єктивно – у порівнянні з минулим роком у нас склад змінився і не в кращий бік. Пішов ряд ключових гравців – це і Кондраков і Вадик Биков, Міхєєв, Мясоєдов. А тим часом команда Черкас підсилилася – чотири гравці Суперліги, і вся інша скамійка, яка грає сезон у Суперлізі – у них склад сильніший. Але могли боротися, і це показала 3-4 чверть, де хлопці ввімкнулися, зіграли у захисті, більше бажання показали. Але не вистачило – далася взнаки провальна друга чверть. Але у будь якому разі медаль це добре. Осад звісно залишився, могли зіграти краще. У сьогоднішній грі у нас вже вибору не було – треба було брати медалі! І  ми це завдання виконали, взяли медалі. Я хочу сказати спасибі всім хлопцям, які провели важкий сезон – після завершення першої ліги, Суперліги вони продовжували підтримувати форму, тренуватися і виступили гідно за свій ВИШ”, – проаналізував виступ у півфіналі тренер команди ЗНТУ Кирило Вікторов.

У вирішальному матчі сезону зійшлися команди Національного університету кораблебудування з Миколаєва та Черкаського національного університету. Перша половина зустрічі пройшла практично за рівної боротьби. А вже по перерві перевага ЧНУ, у стартовій п’ятірці якого грали баскетболісти «Черкаських мавп», стала помітнішою. До заключних хвилин третьої чверті миколаївці ще намагалися схилити хід боротьби на свою користь. Та надалі ЧНУ остаточно взяла поєдинок під свій контроль. То ж у заключній чверті гравці з Черкас свого не впустили, підсумок матчу  – 96:77 (19:21, 16:21, 29:12, 32:24), і команда ЧНУ – новий чемпіон Універсіади України.

Найбільше очок чемпіонам приніс Микита Воєвода – 19. Микита Руслов набрав 16 очок + 11 підбирань + 9 передач. У Дмитра Скапінцева 16 очок + 11 підбирань. У миколаївців Вадим Заплотинський став найрезультативнішим гравцем фіналу – 21 очко + 19 підбирань.

За підсумками змагань визначено найкращих гравців. Найкращий захисник – Вадим Биков (ЗНТУ), найкращий форвард – Микита Руслов (ЧНУ), найкращий центровий – Вадим Заплотинський (НУК). А титул MVP отримав Дмитро Скапінцев (ЧНУ).

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів