Україна лідирує за кількістю медалей на XI Всесвітніх іграх

460

З 7 по 17 липня в американському Бірмінгемі (штат Алабама, США) проходять XI Всесвітні ігри – 2022. Протягом 11 днів найкращі спортсмени-неолімпійці розіграють 206 комплектів медалей у 30 видах спорту. Україну представляють 102 спортсмени у 19 видах спорту.

Всесвітні ігри – це мультиспортивні змагання планетарного масштабу, де представлені неолімпійські види спорту. Оскільки захід проводиться лише раз на чотири роки, 11-денний захід прагне зрівнятися та перевершити важливість чемпіонатів світу для представлених видів спорту та дисциплін. Для багатьох спортсменів Всесвітні ігри є вершиною спортивної кар’єри. 

Однією з особливостей цьогорічного заходу є те, що вперше в історії Всесвітніх ігор до програми включено одну дисципліну, що належать до сектору параспорту: регбі на візках. Крім того, спортсмени-інваліди (по одному на стать) змагатимуться у стрільбі з лука у рамках своїх звичайних змагань із цільового комплексу.

Щодо українських спортсменів, то вони на спортивному фронті демонструють таку ж міць як і наші воїни на передовій – на сьогоднішній день за загальною кількістю завойованих медалей Україна ділить перше місце з Італією – у обох команд по 22 нагороди. В медальному заліку Україна має 8 золотих, 6 срібних та 8 бронзових нагород і посідає третє місце. Попереду Німеччина (9-1-4) та Колумбія (8-7-3).

Особливо хочеться відмітити киянок Софію Гречко та Анастасію Антоняк, які змогли завоювати три нагороди в перші дні змагань. А саме з підводного плавання (моноласт) в активі Софії золота нагорода на дистанції 200 м та срібна – на дистанції 400 м, у Анастасії бронзова нагорода на дистанції 400 м. 

Зважаючи на такий чудовий старт української збірної, ми віримо, що наші спортсмени до кінця змагань зберігатимуть за собою лідируючі позиції. Тож продовжуємо стежити за успіхами та вболівати за Україну на Всесвітніх іграх.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів