Підсумки роботи УФУС за 2019-2020 роки та плани на майбутнє

1645

Голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко взяв участь у звітній Конференції Української федерації учнівського спорту. Участь також взяли профільний заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький, голови відокремлених підрозділів організації. УФУС упродовж останніх років є стратегічним партнером КФВС МОН. Вона забезпечує розвиток учнівського спорту, збільшення кількості учнів, залучених до занять руховою активністю та спортом, представлення учнівської молоді України на міжнародній арені, розвиток міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури і спорту. Під час Конференції, яка сьогодні пройшла у стінах Національного університету фізичного виховання і спорту України УФУС підбила підсумки роботи за 2019–2020 роки, представила плани на найближче майбутнє та окрему увагу приділила роботі з регіональними відділеннями організації.

Оcтанні роки стали справжнім випробуванням для спортивної спільноти і учнівський спорт не став винятком. Незважаючи на світову пандемію і карантин, УФУС вдалося чимало зробити за звітний період.

– Ми завжди намагаємося урізноманітнити рухове життя українських школярів, тому й працюємо одразу у двох основних напрямах: спортивно-масовому – для тих, хто хоче бути здоровим та фізично активним, та, власне, спортивному – який передбачає, що дитина хоче присвятити своє життя професійному спорту. Це наші майбутні чемпіони. Але в обох напрямах головною метою було, є і буде – здоров’я нашого молодого покоління, – зазначив президент УФУС Роман Греба.

Зокрема, в 2019 було проведено ІІ Всеукраїнські ігри з «Cool Games», Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів  «CHALLENGE FEST», перший міжнародний спортивно-масовий захід серед учнів «ISF  WORLD COOL GAMES», перший міжнародний спортивно-масовий захід серед учнів «ISF E-SPORT»

Серед спортивних змагань 2019 року можна відзначити: першу зимову Гімназіаду України, перші Всеукраїнські ігри з єдиноборств «COMBAT GAMES», перші Всеукраїнські пляжні ігри «BEACH GAMES», чемпіонат України з волейболу «Шкільна волейбольна ліга України», Всеукраїнські змагання з футзалу серед юнаків «Шкільна футзальна ліга України», чемпіонат України з гандболу «Шкільна гандбольна ліга України», «Шкільна баскетбольна ліга  України 3х3», чемпіонати та Кубки України із 25 видів спорту.

Також УФУС разом із Комітетом було забезпечено участь у таких міжнародних спортивних змаганнях: ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств «ISF WORLD COMBAT GAMES» у Будапешті (Угорщина); 7 чемпіонатів світу з 7 видів спорту (волейбол, волейбол пляжний, легка  атлетика, спортивне орієнтування, скелелазіння, триатлон, шахи).

2020 рік був не таким рясним на спортивні події, але вони багато у чому задали нові тренди у спортивному житті не лише нашої країни, а й світу. Так, у 2020  році проведено 14 заходів серед учнів з залученням понад 120 тис. учасників. Зокрема проведено фізкультурно-оздоровчі заходи: Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед учнів «CoolGames», Всеукраїнський спортивний онлайн флешмоб «Рухаємось разом» з виконання вправи «Jumping Jacks», Всеукраїнський спортивно-масовий захід (спортивний онлайн-флешмоб  з виконання вправи «Twist Jumps»), Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Esports Games», спільно з ГО «Бігова Україна» Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед учнів «Sport Craft Games».

У 2020 році проведено фізкультурно-оздоровчі ті спортивні заходи в Україні: ІІ зимову Гімназіаду України, 5 чемпіонатів, Кубків України серед учнів з 4 видів спорту (лижні гонки,  боротьба пляжна, спортивна аеробіка, ушу) і Всесвітній спортивно-масовий захід серед учнів «ISF E-sports Games»;

Відзначимо «дистанційну» роботу, до якої були залучені усі учасники розвитку учнівського спорту. Це стосується роботи, як представників відділів та департаментів, так і учителів фізкультури та тренерів.

– Я пишаюся тим, як наші вчителі фізкультури оперативно підлашутвалися під умови карантину, спричиненим пандемією COVID. Багато хто не вірив, що викладачам фізичного виховання вдасться не лише підтримувати фізичну форму учнів у форматі «он-лайн», а й зробити уроки настільки цікавими та драйвовими, що діти самі захочуть займатися руховою активністю й поза ними, – відзначив заступник Міністра освіти та науки України Артур Селецький.

У 2021 році УФУС у співпраці з Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України, а також із Міністерством освіти і науки вже встигло провести кілька яскравих подій, зокрема ІІІ Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів «Cool Games», присвячений 30-річчю Незалежності України, в якому взяло участь 100 000 учнів, ІІІ зимову та літню Гімназіади України, шкільні ліги, чемпіонати та Кубки України, всеукраїнські змагання серед учнів.

У планах до кінця року проведення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Challenge Fest», Всеукраїнських ігор серед учнів «E-Sport Games», ІІ Всеукраїнських пляжних ігор серед учнів «Beach Games».

Окремо відзначимо І Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Рух – це здорово, який було приурочено до святкування Міжнародного дня захисту дітей. До програми були включені: айкідо, акробатика, акробатична йога, баскетбол, боулінг, волейбол, гімнастика, єдиноборства, катання на роликах, козацькі забави (показове шоу), конкурс «малюнок», кросфіт, лего, практичні запуски автомоделей та авіакартових моделей, середньовічні історичні поєдинки, скандинавська ходьба, стрільба з лука, стронгмен шоу, тайбо, турнір бейблейд, фітнес, хокей на траві, черлідинг, шахи тощо.

УФУС спільно з Комітетом планує забезпечити участь української команди у Всесвітніх учнівських спортивних іграх «ISF U15 World School Sport Games» (11-19 вересня, Сербія, м. Белград). Також планує провести міжнародні спортивні заходи в Україні: Всесвітні ігри серед учнів «ISF E-Sport Games» (м. Київ) та Міжнародний турнір з футболу серед учнів (м. Хуст, Закарпатська  область).

– Так, УФУС спільно з Комітетом, має чимало планів. Особлива увага приділятиметься тим спортивним заходам, які вже стали успішними і їх визнала світова спільнота, також нашій учнівській молоді буде запропоновано кілька цікавих спортивних івентів, які охоплять ще більшу аудиторію, – зазначив голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів