Ужгород два дні був «окупований» десантом кращих мушкетерів Карпатського Єврорегіону

1778

Протягом двох днів у місцевому спортивному комплексі «Юність» майже 300 «д’артаньянів» (кадети) схрестили зброю за здобуття головних трофеїв традиційного  ХIX–го Всеукраїнського турніру Карпатського єврорегіону з фехтування пам’яті ЗТУ Василя Герея (головний суддя змагань С. Горецький та секретар Н. Калініна). На змагальних доріжках свою майстерність демонстрували представники (дівчата та хлопці 2002 р.н. і молодші) фехтувальних шкіл Словаччини, Румунії, Угорщини, Молдови, а також Києва, Львова, Харкова, Хмельницького, Запоріжжя, Тернополя, Білої Церкви, Дніпра, Черкас, Миколаєва, а також закарпатського Мукачева та господарі. Цей турнір уже десятиліття є рейтинговим і одним із етапів відбору найобдарованіших мушкетерів до кадетської збірної України.

Учасників щиро привітали й побажали вдалих боїв начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Віталій Ерфан, заступник Ужгородського міського голови Василь Гомонай, начальник Закарпатського обласного відділення КФВС МОН України (голова Закарпатського обласного відділення НОК України) Іван Риляк, вдова Василя Герея — Магдалина, брат Василя Герея — Анатолій, а також його син-тезка, чемпіон світу та призер чемпіонатів Європи і світу, учасник Олімпійських ігор-2016 Анатолій Герей.

Не відбулося на урочистостях і без родзинок. Голова обласного відділення НОК України майстер спорту СРСР Іван Риляк, який цього дня святкував свій черговий ювілей від дня народження, насамперед  щиро подякував закарпатським фехтувальникам та їх тренерам за успішні виступи на всеукраїнських та міжнародних змаганнях і побажав усім учасникам вдалих стартів і успішних фінішів. Іван Іванович також наголосив на тому, що троє наших земляків свого часу були учасниками олімпійських ігор, а також Василь Станкович, який нині присутній на нашому спортивному святі.

У дівчат кращою була 15-річна Юлія Мукоїд із Києва (тренери — Гарін, Жарський), яка у фіналі перемогла представницю Львова майстра спорту України Дарію Садову. Бронзові медалі розділили спортсменка із Ужгорода 14-річна Олександра Лазаренко (тренер — Анатолій Герей) та 16-річна Анна Чернишова з Києва.  

Серед хлопців першим на п’єдестал пошани піднявся киянин Микита Кошман (тренер — Тимошенко). Крім золотої медалі, кубка, інших  подарунків, переможець також отримав і спеціальний приз. Справжню козацьку шаблю йому вручив чемпіон світу, один із кращих представників закарпатської школи фехтування заслужений майстер спорту України Анатолій Герей.

Наступного дня на змагальні доріжки вийшли рапіристи. Тут теж вирували пристрасті. Боротьба фехтувальників на доріжках часом досягала емоційної межі, а результати двобоїв часто вирішувалися на останніх хвилинах. Найбільш принципові і вирішальні поєдинки ставали боями нервів та «залізної» витримки. 

Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України