Всеукраїнький науково-практичний онллайн семінар відбувся у Києві

421

8 лютого 2023 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Військово-фізична підготовка громадян України в умовах воєнного стану». Організаторами онлайн-семінару виступають Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» та ГО «Ukraine Active».

До заходу долучилось понад 500 викладачів різних закладів освіти та інших бажаючих слухачів. 

Відкрив семінар вітальними словами Андрій Боляк, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Під час семінару було розкрито дві важливих теми сьогодення. Так, Трачук Сергій, кандидат наук фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України, мав доповідь на тему «Фізична підготовленість учнівської молоді: аналіз у вимірі сьогодення». Де булло розглянуто ряд важливих питань про програмно-нормативні основи системи фізичного виховання різних вікових груп населення, які характеризують об’єм щоденної рухової активності, рівень фізичного розвитку, стан функціональних систем організму, фізичної працездатності та фізичної підготовленості. Також було приділено увагу такому важливому питанню як підготовка української молоді до захисту Батьківщини, яка залишається одним із факторів зміцнення обороноздатності держави.

Наступним спікером семінару був Віктор Качуровський, завідувач відділу фізичної культури та захисту України, КНЗ Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Він мав  доповідь на тему «Концепція військово-фізичної підготовки учнів на уроках предмета «Захист України». Основною тезою теми є розуміння того, що зміст предмета «Захист України» потребує змінення, якому має передувати конструктивне фахове обговорення – предмет має бути практично-спрямованим і не переобтяженим обсягами навчального матеріалу. Його задачею має бути висвітлення основних теоретичних принципів, розділів і тем навчальної програми в обсязі 25% навчального часу, а відпрацювання, тренування і виконання рухової діяльності – 75% навчального часу. 

Після закінчення виступів спікерів, учасники семінару мали можливість поспілкуватися, обговорити і задати питання щодо висвітлених тем та внести свої пропозиції.

Семінар був цікавим та інформаційним. Щиро дякуємо організаторам, спікерам та гостям зустрічі. З нетерпінням очікуємо на подальші зустрічі.

Слава Україні!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України