«Всеукраїнський олімпійський день» в Ужгороді вдався на славу

2552

Вже стало доброю традицією щороку на Закарпатті проводити традиційний спортивно–масовий «Олімпійський день». Цей видовищний захід можна віднести до родинного свята спорту, де кожний може взяти безпосередню участь: від дітей дошкільного віку до людей літнього віку.

Ось і минулої п’ятниці, 17 травня, усі дороги вели до Ужгородського Боздоського парку.  Чудова сонячна погода неабияк сприяла успішному проведенню «Олімпійського дня», який зібрав 1 500  учасників. Але найбільше приємно було спостерігати за найменшенькими учасницями. Боже, що не дівчинка, то інша весняна зачіска. От уже матусі постаралися.

Різнокольорові транспаранти, прапори, вивіски у Боздоському парку нагадували присутнім, що тут проводиться один із багатьох олімпійських заходів.  Інші, які теж проводилися у рамках «Всеукраїнського олімпійського дня», проходили з різних видів спорту, що культивуються на Срібній Землі,  проходили  у місцевих спорткомплексах «Юність», «Динамо», а також на стадіонах «Авангард», «Спартак» тощо.  Словом, всюди учасники мали можливість долучитися до олімпійських ідей та цінностей, здорового способу життя…

11 година. Усі учасники шикуються для урочистого відкриття «Олімпійського дня». Свято «королеви спорту» відкрив мер Ужгорода Богдан Андріїв, який ужгородцям та гостям міста над Ужем побажав успішних стартів і переможних фінішів.

Звучить гімн Національного олімпійського комітету України.

Свято прикрасили своїм виступом юні барабанщиці з ансамблю Мажореток комунального вищого навчального закладу  «Ужгородський музичний коледж імені Д. Задора» обласної ради (керівник — А. Калинич). Їх учасники проводжали бурними оплесками.

Також присутніх щиро привітали й побажали успіхів у сьогоднішньому легкоатлетичних забігах заступник начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Олег Муртазін, голова обласного відділення НОК України І. Риляк, консул Угорщини в Ужгороді Аттіла Корош.

Учасниця трьох олімпійських ігор, срібна призерка ХІІІ-го чемпіонату світу зі сноубордінгу, що проходив у США цього року, Аннамарі Чундак–Данча, яка у Боздоський парк приїхала із своїм тренером–мамою та донечкою Ольгою, коротко розповіли про свої досягнення і акцентували увагу на  важливості і користі занять спортом. Мені дуже приємно нині тут бачити, — сказала далі майстер спорту України міжнародного класу Анамарі, — маленьких діточок з дошкільних закладів. Я теж прийшла із своєю маленькою донечкою з якою теж з іншими візьмемо участь  у забігу. А «Олімпійський день», який для дошкільнят є чи не першим серйозним спортивним заходом у їхньому житті,  нехай стане для них невеличким трампліном у великий спорт.

Першими на старт вийшли дівчата з дошкільних закладів № 15, 26, 29, 36 та інші. Після них цю дистанцію пробігли і хлопці. Треба було бачити, як діти переживали і уболівали за своїх, а мами та виховательки й поготів. У цій ваговій категорії перемогла дружба, а спортивний інвентар  від Закарпатського центру «Спорт для всіх» отримали усі садочки, які приймали участь в «Олімпійському дні».

І ось уже стартують учні загальноосвітніх шкіл області (вікова категорія —  7-12 років). Тут у дівчаток першою фінішувала учениця Міжгірської спеціалізованої загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів імені Августина Волошина Євгенія Мурач (тренер Тетяна Дурунда). Другою була Аліна Маріонда.

У хлопців у цій віковій категорії на п’єдестал пошани піднялися відповідно: Олександр Йордан (Ужгородська ЗОШ №12), Євген Піменов та Олександр Павелко (обидва учні місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. №19).

Кубком, медалями та цінними подарунками переможницю та призерів нагородили мер Ужгорода Богдан Андріїв та заступник голови обласного відділення НОК України Василь Машіка.

Вікова категорія (13–17 рр.).

Дівчата: 1–ше місце — Анна–Даніела Свалявчик; 2–ге — Юлія Штефаняк і 3–тє — Аліна Кравець).

Хлопці: 1–ше місце — Сергій Косяк; 2–ге — Андрій Буняк і 3–тє — Владислав Масляник (усі студенти природничо-гуманітарного коледжу ДВЗН УжНУ).

Нагородження провели заступник начальника управління молоді та спорту ОДА Олег Муртазін та член виконкому обласного відділення НОК України Михайло Попович.

Вікова категорія «Дорослі».

Дівчата: 1–ше місце — Наталія Боднарчук (патрульна поліція Ужгорода); 2–ге — Анастасія Сусик (УжНУ); 3–тє — Владислава Ференцик (УжНУ).

Хлопці: 1–ше місце — Михайло Чутора (УжНУ); 2–ге — Ілля Мукеров (патрульна поліція Ужгорода); 3–тє — Владислава Ференцик (УжНУ).

Кращим із кращих легкоатлетам (вікова категорія «Дорослі») відповідну спортивну атрибутику вручили начальник відділу освіти Ужгородського міської ради Наталія Мухомедьянова та члени виконкому обласного відділення НОК України Степан Селменський, Михайло Греньо та Михайло Молнар.

Приємно наголосити і на тому факті, що безпосередню участь у пробігу брав участь консул Угорщини в Ужгороді Аттіла Корош, старший тренер збірної Миколаївської області з легкої атлетики, неодноразовий чемпіон України майстер спорту СРСР Іван Гриник із своїми вихованцями, а також його колега і добрий товариш з Ужгорода, завідувач кафедрою фізичного виховання, майстер спорту України з легкої атлетики Іван Маріонда. Активну взяли участь в «Олімпійському дню» представники добровільно-спортивних товариств «Колос», «Спартак», «Динамо», головне управління Національної поліції України в Закарпатській області тощо. До речі, «динамівці»  склали окремий забіг в якому перші три місця відповідно зайняли (дівчата): Мирослава Міцулич, Наталія Білей та Горобель ; хлопці — Артур Шелельо, Микола Пеприк та Денис Петровці.

Усі присутні мали можливість посмакувати польовою кашею з м’ясом та димком, яку приготували  військові з прикордонного Чопа, булочки до чаю, а на десерт — морозиво та яблука.

Закарпатське обласне відділення НОК України в особі голови відділення  — І. Риляк висловлює подяку спонсорам та організаторам в проведені «Олімпійського дня»: Закарпатському центру «Спорт для усіх» (керівник — О. Станко), ансамблю Мажореток комунального вищого навчального закладу  «Ужгородський музичний коледж імені Д. Задора» обласної ради (керівник — А. Калинич), фермерському господарству «Коник» (керівник — В. Мелеш), торгівельному центру«Дастор» в Ужгороді (директор — Р. Горват), страховій компанії «ТАС» (директор — О. Турянський); приватному підприємцю Л.Догнал,  мінеральні води «Крайна» дика вода Закарпаття,  Акціонерному товариству торгової марки «Рудь», начальнику відділу освіти Ужгородського міської ради  Наталії Мухомедьяновій. Доклали зусиль щодо проведення «Олімпійського дня-2019» на високому організаційному рівні члени виконкому обласного відділення НОК України Василь Маркович, Володимир Химинець, Михайло Греньо, Михайло Попович,  Василь Гаджега та керівництво Боздоського парку.

Закарпатське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і України   

 

Коментарі

коментарів