XIX Міжнародна науково-методична конференція 

290

14 червня в Національному авіаційному університеті відбулась XIX міжнародна науково-методична конференція «Фізичне виховання в контексті сучасної освіти».

У конференції взяли участь доктор педагогічних наук, декан факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ – Наталія Мельник, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, директор Олімпійської академії України – Лідія Радченко, начальники Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – Сергій Бобровник та Луганського обласного відділення КФВС МОН – Віктор Острєцов, кандидат педагогічних наук, заступник декана ФЛСК НАУ – Анжеліка Кокарєва, суддя національної категорії , перший віце-президент Київської федерації шахів – Іван Захарчук та почесні гості конференції – Людмила Бобрусь-Порадник – дворазова олімпійська чемпіонка, заслужений майстер спорту і Наталія Турчина – українська спортсменка, майстер спорту міжнародного класу з гандболу, в минулому – завідувачка кафедри спортивної підготовки НАУ.

Також до конференції долучились іноземні колеги з Німеччини та Польщі.

Під час відкриття заходу з вітальними словами виступили Сергій Бобровник та Віктор Острєцов. Вони вручили подяки співробітникам кафедри спортивного виховання та фізичної підготовки НАУ від Комітету фізичного виховання і спорту МОН.

Під час конференції були заслухані та обговорені ключові доповіді українських провідних фахівців, які розкривали проблеми фізичного виховання молоді та її ставлення до особистого здоров’я, проблеми олімпійського руху під час військових дій.

Так, Іван Вржесневський, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки ФЛСК НАУ розповів про роль та місце індивідуального досвіду в процесі фізичного виховання студентів.

Велика увага даної конференції була приділена психофізіологічним станам студентів під час навчання в період війни. Зокрема, Георгій Коробейніков, доктор біологічних наук, професор кафедри спортивних єдиноборств НУФВСУ, професор-дослідник Німецького спортивного університету в м. Кельн мав доповідь на тему «Порівняльний аналіз психофізіологічного стану елітних борців збірних України та Хорватії» та Володимир Бобр, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки ФЛСК НАУ доповідав на тему «Первинний аналіз психофізичних станів студентів першого курсу НАУ під час війни».

Поділився досвідом розвитку фізичної культури і спорту в ЗВО Польщі польський колега – Костянтин Мазур, доктор педагогічних наук, Університет ім. А. Міцкевича,
м. Познань.

Цікаві доповіді мали Олександр Соломаха, старший викладач кафедри технологій оздоровлення і спорту КПІ ім. Ігоря Сікорського – «Дисбаланс двох найбільших ендокринних органів людини, як причина появи системного запалення і хвороб», Наталія Воловик, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Олімпійського та професійного спорту УДУ ім. Михайла Драгоманова – «Застосування фітнес йоги для навчання стресостійкості», викладачі кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки ФЛСК НАУ Катерина Старостіна – «Посттрадиційна модель фізичного виховання студентів НАУ» та Інна Лукашова – «Виховання морально-вольових якостей засобами фізичного виховання у майбутніх соціальних працівників».

Ці ключові доповіді дозволили глибше зрозуміти актуальні питання, пов’язані з фізичною активністю та здоров’ям молоді. Вони сприяють спільному обміну ідеями та дослідженнями з міжнародними колегами.

Дякуємо з запрошення на конференцію. На ній було багато цікавої та корисної інформації. Подібні заходи підтримують активний науковий діалог та сприяють впровадженню інновацій у практику педагогіки, фізичного виховання та спорту.

Бажаємо успіхів у подальших наукових зусиллях та співпраці з міжнародними партнерами!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України