Юна красуня зі столиці – чемпіонка світу з дзюдо

1361

20 вересня у місті Баку (Азербайджан) тріумфально для юної столичної спортсменки завершився чемпіонат світу з дзюдо серед дорослих.

17-річна студентка Національного університету фізичного виховання і спорту України Дар’я Білодід у напруженому півфіналі здолала олімпійську чемпіонку Паулу Парето з Аргентини, а у фінальній зустрічі перемогла іппоном («іппон» – найвища оцінка, яку боєць може досягти у японських бойових мистецтвах, таких як дзюдо, карате або джиу-джитсу. З японського слово «іппон» перекладається як «одне повне очко») чинну чемпіонку — японку Фуну Тонакі.

Також медальний успіх підтримав і Георгія Зантарія, який вшосте посів призове місце чемпіонатів світу. Цього разу Георгій завоював бронзову нагороду. У турнірі за третє місце український спортсмен взяв гору над росіянином Михайлом Пуляєвим і Талем Флікером з Ізраїлю.

Варто зазначити, що золота медаль Дар’ї стала першою в історії українського жіночого дзюдо і другою загалом — після перемоги Георгія Зантарая у Роттердамі, в 2009 році. Також уваги варто те, що Дар’я Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу серед дорослих.

Вітаємо українських спортсменів з яскравим виступом та бажаємо нових перемог і звитяг!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України