Чемпіонат України з кросу: збірна команда Хмельниччини третя, Андрій Атаманюк – перший

115

 29-30 жовтня 2022 року на чемпіонаті України з кросу серед спортсменів різних вікових груп в Ужгороді  попри війну прибуло 267 легкоатлетів з 23 областей та міста Києва, в тому числі 21 з Хмельниччини.

 Неабиякої інтриги змаганням додавало те, що вони стали відбірковим стартом на чемпіонат Європи з кросу, який 11 грудня  прийматиме Турин  Італія). Оскільки до збірної команди України, згідно з критеріями, потрапляють по одному атлету й одній атлетці (вікові групи дорослі, молодь, юніори) в кожній з дисциплін та по двоє в естафеті, не дивно, що боротьба за перемогу точилася неабияка.

 Вкотре відзначився лідер Хмельницької збірної, студент Кам’янець–Подільського національного університету імені Івана Огієнка, 20-річний майстер спорту Андрій Атаманюк. Вихованець заслуженого тренера України Василя Ліщука  впевнено виграв забіг на дистанції 8 кілометрів  серед молоді U23, продовживши переможні виступи у кросі на всеукраїнському рівні, адже  на минулорічному чемпіонаті України був кращим і серед юніорів U20.

Його змогли підтримати інші члени команди, які у гострій боротьбі з трьома збірними за призове місце, лише після завершення заключного виду – змішаної естафети, де зайняли 5 місце, посіли у підсумку третю позицію (362 очки), випередивши основних конкурентів з Волині лише на 2 пункти. Попереду за найменшою сумою індивідуальних  місць кожного учасника збірних виявились команди Вінницької області (308 очок) та міста Києва (313 очок).

 В особистому заліку серед подолян найкраще змогли себе проявити також полончанка Юлія Фіщук (4 місце, дівчата, 2 км), Владислав Мартинюк (7 місце, чоловіки,10 км та 8 місце, чоловіки, 2 км), Надія Ліпінська (7 місце, жінки, 8 км) та Іван Чорний (8місце,чоловіки,10 км) з Хмельницького. 

 Днями буде оголошено склад збірної команди України на поїздку до Італії на європейську першість. В минулому році серед вітчизняних кросменів на чемпіонаті Європи найкращим був Андрій Атаманюк, котрий виборов тоді 5 місце.

 Вітаємо спортсменів та їх наставників, а саме тренерів: Василя Ліщука, Володимира Кузьмінського з Кам’янця – Подільського, Івана Чорного та Антоніну Юрковську з ХОЦФВУМ, Леоніда Рибака та Олену Лешенко з Хмельницької ДЮСШ №1, Ігоря Ярошенка зі Старої Синяви, Лідію Івчук з Полонного та Олександра Краснова з Нетішина з успішним завершенням чемпіонату для збірної Хмельницької області і  здобуттям кубка за третє командне  місце!

За інформацією Віктора Флентіна, заступника голови Відділення НОК України у Хмельницькій області.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів