Міжнародний день студентського спорту відсвяткували на Тернопільщині

1207

До ініціативи по святкуванню Міжнародного дня студентського спорту, започаткованого Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) 20 вересня 2019 року уже втретє в Тернопільській області усі вищі навчальні заклади провели спортивно-масові заходи.

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України спільно з Спортивною студентською спілкою Тернопільської області, управлінням фізичної культури та спорту ТОДА, обласними федераціями з видів спорту провела низку заходів та нарад щодо організації та проведення свята на Тернопільщині. Під час проведення заходів відділення використовувало банера із логотипом Комітету з фізичного виховання та спорту. Всі заклади вищої освіти були проінформовані про святкування, погоджено сценарії проведення, проведені заходи щодо залучення максимальної кількості учасників та глядачів (оголошення в закладах, відео вітання в соцмережах та засобах масової інформації).

Святкування Міжнародного дня студентського спорту в Тернопільському національному економічному університеті розпочався  із традиційної щорічної «Загальноуніверситецькою руханкою» на спортмайданчиках університету. І уже традиційно, ближче до обіду, студенти вирушили до акваторії Тернопільського ставу, щоб прийняти участь та повболівати за своїх однокурсників під час проведення Кубку ТНЕУ «Університецька морська миля» з веслування на драгонботах. Змагання на драгонботах стали повноцінним доповненням святкування Міжнародного дня студентського спорту. В проведені заходу взяли участь представники усіх факультетів, Тернопільське обласне відділення КФВС МОНУ, обласне відділення НОК України. Виконаний традиційний флешмоб “Jump Squats” (стрибок з напівприсяду) в кількості 24 рази.

Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка до Міжнародного дня студентського сорту провів:

  • на площі біля центрального входу в університету близько 200 студентів виконали флешмоб “Jump Squats” (стрибок з напівприсяду) в кількості 24 рази;
  • студентами першокурсниками були підготовлені банери та плакати на тематику свята;
  • на майданчиках педагогічного університету, за ініціативи кафедри фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка проведено серію майстер класів з гри у бадмінтон для студентів та викладачів університету;
  • акція «олімпійська книга»  на кафедрі фізичного виховання ТНПУ ім. В.Гнатюка. Студенти ознайомились з комплектом науково-методичної та популярної літератури на олімпійську тематику, змістове наповнення, яскравість та високоякісний друк приємно вразили майбутніх педагогів;
  • студенти факультету відвідали музей спортивної слави та згадали видатних спортсменів випускників університету.

Тернопільський національний технічний університет ім. І.Пулюя теж приєднався до святкування. Студенти прийняли участь у флешмобі, кафедра фізичного виховання і спорту з нагоди святкування організувала зустріч з випускником університету – дворазовим фіналістом Олімпійських ігор, багаторазовим призером чемпіонатів України, Європи і світу – Олександром Волинцем. Олександр провів зі спортсменами – плавцями нашого університету показове тренування та естафету, ознайомив студентів з основними положеннями Кодексу честі олімпійця, розповів про свій особистий спортивний шлях. Доцент кафедри, триразовий призер чемпіонатів світу з гирьового спорту Зіновій Кульчицький із своїми вихованцями студентами університету провів майстер клас по правильному виконанню вправ з гирьового спорту. Проведено змагання з армспорту та настільному тенісу, а найвитриваліші студенти пробігли легкоатлетичний крос на дистанцію у 5 км.

Кременецька обласна гуманітарно-педагогігна академія ім. Т.Г.Шевченка до свята провела традиційне урочисте відкриття «Міжнародного дня студентського спорту»  та відзначення грамотами кращих спортсменів академії; студенти академії виконали спортивний флешмоб по стрибку з напівприсяду.

Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського приєднався до свята провівши флешмоб, під час якого майбутні медики та викладачі кафедри фізичної реабілітації, здоров`я людини та фізичного виховання виконували низку фізичних вправ із залученням реабілітаційної гімнастики, провели футбольний турнір серед студентів-іноземців та виконали в спортивному залі флешмоб.

Коледжі області також приєднались до проведення Міжнародного дня студентського спорту в Україні:

Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж: протягом тижня викладачами фізичного виховання було проведено першість коледжу з міні – футболу, особиста першість з настільного тенісу, першість з волейболу серед дівчат, турнір з шашок серед юнаків та дівчат. Студенти виступили з показовими виступами черлідерів та виконали всеукраїнський флешмоб.

Тернопільський коледж харчових технологій та торгівлі – флешмоб з стрибків з напівприсяду, змагання з легкої атлетики та волейболу, традиційний конкурс на кращу фотографію на спортивну тематику.

Гусятинський коледж ТНТУ ім. І.Пулюя – флешмоб на стадіоні коледжу, спартакіада коледжу з волейболу, міні-футболу та настільного тенісу. 

Галицький коледж ім. О.Барвінського – також приєднався до флешмобу зі стрибків з напівприсяду, та пригадав попередні флешмоби з відтискання від підлоги та підтягання на перекладині, а також змагались з бігу на 30 м, міні-футболу та волейболу.

Зборівський коледж ТНТУ ім. І.Пулюя – в коледжі було проведено змагання з волейболу, міні-футболу, настільного тенісу, студенти приєднались до всеукраїнського флешмобу та провели урочисту лінійку із показовими виступами із залученням спортсменів вихованців дитячо-юнацької спортивної школи.

В загальному в спортивних заходах, які проводились в Тернопільській області вищими навчальними закладами до Міжнародного дня студентського спорту прийняли участь близько 3000 студентів та викладачів.

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів