Недопуск росіян і білорусів до спортивних змагань має тривати, – Вадим Стеценко

684

Листи з проханням посприяти недопущенню російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань направив до відповідних організацій голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко.

Прохання запобігти поверненню спортсменів з Росії та Білорусі до участі в змаганнях отримали: Президент Міжнародної федерації шкільного спорту Лоран Петринка (Laurent Petrynka, ISF President), Президент Європейської асоціації університетського спорту Адам Рочек (Adam Roczek, EUSA President) та в.о. президента Міжнародної федерації університетського спорту Леонц Едер (Leonz Eder, FISU Acting President).

Вадим Стеценко зауважив, що повномасштабна війна і геноцид українського народу триває вже майже рік. “Російські війська продовжують убивати і катувати мирне населення, дітей, запускати ракети по житлових будинках, нищити нашу інфраструктуру – лікарні, школи, стадіони і спортивні комплекси. Білорусь надає свою територію для тренування російських солдатів, для злетів російських бомбардувальників, для запуску ракет по мирних українських містах”, – йдеться у листах. Зазначається, що за цей час загинули щонайменше 218 спортсменів і тренерів із різних видів спорту. Серед них – багато дітей, учнів та студентів. Зокрема, 11-річна Катерина Дяченко (художня гімнастика), 19-річний Євген Малишев (біатлон), 16-річний Артем Прийменко (самбо), 14-річна Аліна Перегудова (важка атлетика), 20-річна Дарʼя Курдель (спортивні танці), 10-річний Дмитро Євдоченко (футбол), 19-річний Тарас Стахів (карате), 15-річна Марія Лебідь (танці) та інші. “Спорт у руках диктаторів – це ще один інструмент, за допомогою якого вони брешуть світові, розповсюджують шовіністичні ідеї. Тож прошу вас усіма доступними методами сприяти, щоб заборона на участь російських і білоруських атлетів в учнівських і студентських спортивних змаганнях продовжувала діяти”, – наголосив голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України у зверненнях до міжнародних організацій.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів