Останніми в бій ідуть футболісти!

1249

На цьогорічних Європейських університетських Іграх, які 15 липня стартують у Коїмбрі (Португалія), у футболі нашу країну представлятиме команда з Київського університету імені Бориса Грінченка, яку очолює досвідчений тренер Сергій Швець. Згідно з регламентом змагань, саме футбольні команди проводитимуть спаринги останніми серед усіх видів спорту.

• Пане Сергію, давно тренуєте університетську команду?
  • Спочатку працював тренером футбольної команди Національного університету державної фіскальної служби України. У 2015 році до мене надійшла пропозиція очолити пост головного тренера нової команди Київського університету імені Бориса Грінченка. Вона, звісно, існувала ще до мого очільництва. Зараз їй 5–6 років. Очоливши її, зрозумів, що якихось особливих завдань перед хлопцями не ставили. Грали тоді вони в Першій Лізі чемпіонату Києва і були переможцями Кубку Києва з міні-футболу серед студентів. Тому почали ставити нові горизонти і йти до них.
  • Що це були за обрії?
  • Я поставив завдання перед собою та керівництвом університету вивести команду на вищий рівень. Тоді якраз до університету вступили 10 хороших футболістів, які й увійшли до нового складу команди. Через рік ми вийшли до Вищої Ліги. У 2017 році виграли чемпіонат Києва серед вищих навчальних закладів і посіли третє місце в чемпіонаті України. Цього року в чемпіонаті України здобули 16 перемог і на одне очко випередили Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ), ставши чемпіонами. У цьогорічному Кубку Києва з футболу посіли друге місце, поступившись у серії післяматчевих пенальті КНТЕУ 4:5.

• Через кілька днів стартують Європейські університетські ігри. Брали вже в них участь?
  • Конкретно з цими змаганнями справи не мав. Проте, коли працював в Національному університеті державної фіскальної служби України, ми брали участь в інших європейських спортивних студентських змаганнях, де здобували перші місця.
  • Які, на Вашу думку, шанси в нашої команди?
  • Думаю, тільки Росія може привезти сильнішу команду, адже для студентів інших європейських вишів футбол – це хобі. В нас грають більш професійно. Тож шанси у нас достатньо високі. До першої п’ятірки мусимо потрапити.

• В останні роки популярності набирає жіночий футбол. Чи є жіноча команда в Університеті Грінченка?
  • Так, є. Щоправда вона бере участь тільки в міні-футбольному турнірі, адже для великого футболу не вистачає жіночих університетських команд. Проте кількість команд у міні-футболі збільшується.
  • Наскільки активно розвивається студентський футбол в Україні?
  • З кожним роком він розвивається все більше й більше, дякуючи, в першу чергу, президенту Футбольної асоціації студентів Києва – Вадиму Ярославовичу Місюрі. Він любить і вболіває за футбол, знаходить можливості для його підтримки. Так, скажімо, фінал Кубка Києва транслювався на каналі “XSport”. Самі змагання стали набагато соліднішими. Рівень команд, звичайно, не ідеальний. Але є точно 3–4 команди хорошого професійного рівня. Поступово, думаю, підтягнеться ще кілька команд. Тож упевнено можна сказати, що студентський футбол активно крокує вперед.