Студенти Запорізького авіаційного коледжу зберегли статус непереможних в обласних змаганнях з жиму штанги

1679

Рекордну кількість учасників зібрали цього року у Запорізькому авіаційному коледжі змагання з жиму штанги лежачи. Силами мірялися сім десятків юнаків з восьми навчальних закладів регіону:

  • Запорізький авіаційний коледж імені О.Г.Івченка;
  • Запорізький будівельний коледж;
  • Гуманітарний коледж ЗНТУ;
  • Економіко-правничий коледж ЗНУ;
  • Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ;
  • Мелітопольський промислово-енонімічний;
  • Оріхівський коледж ТДАТУ.

Попри те, що жим штанги лежачі – відносно новий вид програми у змаганнях студенів запорізьких коледжів, він незмінно користується популярністю серед хлопців, і рік від року збільшує кількість учасників.

  • Проводимо шість років ці змагання, і цього року зафіксували рекордну кількість учасників! Радує що приїхали не лише команди із Запоріжжя, а й з області, – розповідає головний суддя змагань, викладач фізичного виховання Запорізького авіаційного коледжу Давид Розов, – У нас в коледжі секція пауерліфтингу користується великим попитом, юнаки із задоволенням працюють зі штангою, навіть є спортсмени, які виросли до рівня виступів на чемпіонаті України. Всі попередні роки переможцями змагань в командному заліку ставали студенти авіаційного коледжу, але цього року така конкуренція, що втримати титул буде не просто.

 Один з лідерів команди господарів змагань, Володимир Коваль, щойно повернувся з чемпіонату України, де виборов дві золоті медалі. Цікаво, що пауерліфтингом хлопець почав займатися саме завдяки навчанню в коледжі. 

  • Ці змагання для мене як тренування, я вже вийшов на інший рівень – виступаю на чемпіонатах України, маю звання кандидата у майстри спорту України, хочу найближчим часом виконати майстра. Нещодавно на чемпіонаті України – став першим у жимі і становій тязі. А починалося все у коледжі, прийшов сюди навчатися, познайомився з викладачем фізкультури, і він захопив мене пауерліфтингом, до того професійно спортом не займався, – ділиться студент Запорізького авіаційного коледжу Володимир Коваль.

 Нововведенням цьогорічних змагань стала участь в них дівчат, щоправда поки що представниці прекрасної статі виступали у виставкових змаганнях.

  • Взагалі то я займаюся легкою атлетикою, спеціалізуюся на метанні списа. Робота зі штангою входить у нас в програму підготовки, тому вирішила спробувати себе на цих змаганнях. Планую підняти 45 кг, – розповідає студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ Карина Симонець. Дебютує в студентських змаганнях з пауерліфтингу і інша студентка цього коледжу, Валерія Гуцуляк, – До роботи з вагою мені не звикати, я чотири роки займаюся важкою атлетикою, маю звання Майстра спорту. Щоправда жимом лежачи ми не займаємося, тож тут спробую щось новеньке. Думаю вдасться віджати 45, – каже дівчина.

Змагання дівчат стали окрасою студентських змагань, втім, очок у командний залік не додавали. Долю командної першості вирішували хлопці, і тут знов не знали собі рівних господарі змагань – студенти авіаційного коледжу, які виграли із солідним відривом, набравши 95 очок. Друге місце посіла команда Економіко-правничого коледжу ЗНУ у яких 51 очко, набравши на одне очко менше, третіми стали студенти гідроенергетичного коледжу.

 Як і торік, найкращий абсолютний результат показав студент Запорізького авіаційного коледжу Владислав Кужелев, який зумів підняти 145 кг, виступаючи у вазі до 75 кг, в порівнянні з торішніми змаганнями студентів хлопець покращив результат на 15 кг. У дівчат кращий результат показала Карина Симонець, яка взяла вагу у 40 кг.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів