Учні запорізького ЗНВК «Основа» взяли участь у перших Всеукраїнських іграх школярів «Cool Games»

2895

 1-4 грудня у Києві вперше відбулися Всеукраїнські спортивні змагання серед школярів «Cool Games»,  організаторами яких виступили Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України та Українська федерація учнівського спорту. Участь у спортивно-масовому заході взяли більше півтисячі школярів з 24 областей України та Києва. Хлопці та дівчата  змагалися у трьох вікових категоріях: 9–10, 11–13 та 14–17 років. Протягом кількох днів школярі визначали кращих у Міжнародному дитячому центрі «Артек» та Міжнародній тенісній академії та СК «Меридіан», в естафетах та рухливих іграх. Честь Запорізької області захищала команда Запорізького навчально-виховного комплексу «Основа» під керівництвом Тетяни Матвіїшиної та Яни Кліщевської.

Запорізькі учні продемонстрували чудовий командний дух та жагу до перемоги, та нажаль не змогли подолати груповий етап. Наймолодша команда школярів 2008-2009 років народження, змагалася за вихід з групи з представниками Івано-Франківської, Кіровоградської, Харківської та Тернопільської областей. Запоріжцям вдалося посісти четверте місце.

У другому дивізіоні, серед дітей 2005-2007 років народження, конкуренцію «Основі» у групі склали Рівненська, Івано-Франківська, Кіровоградська команди та школярі Києва. Запоріжці знов стали четвертими.

У найстаршому дивізіоні, де змагалися хлопці та дівчата 2001-2004 років народження, запоріжцям протистояли Кіровоградська, Тернопільська, Полтавська та Київська команди. Учні «Основи» стали третіми, і теж не потрапили до півфіналу.

Переможцями «Cool Games 2018» стали:

– перший віковий дивізіон: Волинська область;

– другий віковий дивізіон: Волинська область;

– третій віковий дивізіон: Рівненська область.

Кубок абсолютного чемпіона Крутих ігор-2018 здобула команда Волині. А Рівненська команда, яка здобула перемогу в найстаршому третьому дивізіоні, представить Україну на World ISF Educational Games в Афінах та Олімпії в березні 2019 року. Також області-переможці отримали інвентар для проведення змагань у своєму регіоні.

Головна мета проведення «Cool Games» – стимулювання цікавості дітей до фізичної активності, впровадження інноваційних підходів до проведення уроків фізичного виховання, збільшення рухової активності, залучення школярів до систематичних занять фізичною культурою та подальшої популяризації здорового способу життя. Особливістю «Cool Games» є те, що вони не потребують спеціальної підготовки учасників. Одна з головних цілей проведення змагань – започаткувати новий формат проведення уроків фізичної культури, зробити їх яскравими та привабливими для молоді. Тому під час заходу учителі фізкультури теж були залучені до «Cool Games» та отримали практичні поради, як зробити уроки цікавими для учнів різного віку. За результатами проведених змагань Міністерство освіти і науки розробляє методичні рекомендації щодо проведення уроків фізичного виховання в школах, в яких серед інших будуть включені елементи командних ігор.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ

Коментарі

коментарів