В обласних змаганнях з настільного тенісу серед коледжів змінився лідер

2500

На базі Запорізького національного університету, відбувся  обласний етап ІІІ спортивних Ігор України з настільного тенісу серед студентів коледжів. Цього року  участь у змаганнях взяли 10 команд Запорізької області, які визначали фіналістів, граючи у двох групах.

-Настільний теніс у нас традиційно збирає найбільшу кількість учасників серед усіх змагань для студентів коледжів. Цього разу очікували п’ятнадцять команд, але нажаль в останній момент не змогли приїхати представники торгового коледжу, гуманітарного коледжу ЗНТУ, коледжу радіоелектроніки, бердянського коледжу ТДАТУ. Також не бере участь і срібний призер минулого року – команда запорізького будівельного коледжу, через те, що хлопці задіяні в аматорській Лізі України. Натомість є команда Мелітопольського промислово-економічного коледжу, яка двічі поспіль вигравала обласні змагання, втім вона повністю оновилася цього року. Взагалі бачимо, що більшість команд сьогодні стартують оновленими складами, тож очікуємо інтригу, стосовно розподілу призових місць, – розповідає головний спеціаліст Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ, Олександр Авраменко.

Команди, складені з трьох гравців (2 хлопці+дівчина), спершу зіграли між собою по колу в двох групах.

 Група 1

 • Мелітопольський промислово-економічний коледж;
 • Економіко-правничий коледж ЗНУ;
 • Запорізький медичний коледж;
 • Коледж КПУ;
 • Запорізький педагогічний коледж.

Група-2

 • Мелітопольський коледж ТДАТУ;
 • Запорізький металургійний коледж ЗНУ;
 • Запорізький авіаційний коледж ім. О.Г. Івченка;
 • Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ;
 • Запорізький електротехнічний коледж ЗНТУ.

-Я граю в настільний теніс років с одинадцяти, навчилася у себе в селі. Мій брат захоплюється цим видом спорту, дуже класно грає, і завдяки йому я навчилася грати. Колись грала на обласних шкільних змаганнях, а за коледж виступаю вперше. Мені подобається тут грати цікаво, хочеться потрапити  в призи, але думаю це буде не просто, – розповідає студентка першого курсу Мелітопольського коледжу ТДАТУ Лія Довгаль, яка опановує спеціальність агронома.

За підсумками групових зустрічей визначали по два переможці у кожній підгрупі, які далі зустрілися у «фіналі чотирьох». Цього разу до вирішального етапу вийшли Мелітопольський промислово-економічний коледж, Економіко-правничий коледж ЗНУ , Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ та Запорізький металургійний коледж ЗНУ.

 • Обласні змагання серед студентів ми традиційно проводимо за такою схемою: кожна команда зустріч складається з п’яти зустрічей – між собою грають перші та другі чоловічі ракетки, та дівчата. Якщо рахунок 3:0 на користь однієї с команд – їй зараховують перемогу. Якщо ні – відбувається парна зустріч між чоловічими дуетами, якщо і після неї рахунок рівний між собою грають змішані пари хлопець+дівчина. Настільний теніс популярна гра серед молоді, багато хто має базові вміння з цього виду спорту, бо він доступний та не складний. Такі змагання підтягують учасників на вищий рівень, стимулюють тренуватися, готуватися, і деякі студенти після змагань навіть ідуть в секції, займатися настільним тенісом,  – каже головний суддя змагань Микола Щиковський.

Здолавши в фіналі всіх опонентів, перемогу вперше виборола збірна Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ. Другими стали студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Третє місце посіли минулорічні переможці – команда Мелітопольського промислово-економічного коледжу.

В особистому заліку у юнаків кращий результат показав студент Економіко-правничого коледжу ЗНУ Богдан Олексенко , а серед дівчат – студентка Мелітопольського промислово-економічного коледжу Карина Шакалова. Серед чоловічих пар кращий показник результативності продемонстрували студенти ЕПК ЗНУ, а серед змішаних пар – дует гідроенергетичного коледжу.

-Я займаюся вже сьомий рік  настільним тенісом у ДЮСШ №4 під керівництвом Людмили Іванівни Громади. Маю звання КМС, був триразовим чемпіоном області серед дітей. Мені дуже  подобається цей спорт, він рухливий, розвиває реакцію, тактичне мислення, цікаво на змагання їздити. В турнірі серед коледжів беру участь вперше, в принципі цікаво, всі грають по різному, це досвід і завжди корисно подивитися як інші грають, перевірити свій рівень. Сподівався що ми будемо у призовій трійці, так і сталося, – ділиться враженнями краща ракетка обласних змагань, студент першого курсу спеціальності «фізичне виховання» Економіко-правничого коледжу ЗНУ, Богдан Олексенко.

Зазначимо, що за підсумками обласного етапу буде складено збірну Запорізької області, яка представить наш регіон на спортивних Іграх коледжів України.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

 

Коментарі

коментарів