Визначився переможець студентської баскетбольної ліги України

1185

Понад 200 студентських чоловічих колективів взяли участь у чемпіонаті СБЛУ сезону 2017/2018 рр.. Метою змагань були – підвищення уваги керівників закладів вищої освіти до спортивного життя студентів, популяризація баскетболу в регіонах та залучення вболівальників. Тому в цьому сезоні зазнала змін система проведення змагань. Перший етап – регіональний. Переможцями в Запорізькій області стали команди Запорізького Національного технічного університету та Запорізького Національного університету.

Після завершення відбіркових етапів в областях, кращі українські студентські команди були розподілені на 8 дивізіонів та грали за системою роз’їзного календаря в одне коло. Збірна ЗНТУ на цьому етапі впевнено перемогла конкурентів з двох дніпровських вишів. Натомість, команда ЗНУ поступилася двом київським командам та вибула зі змагань.

На третьому етапі команди-переможці дивізіонів (І та ІІ місце) грали стикові ігри між дивізіонами. Суперником запоріжців були студенти з рівненського Національного університету водного господарства та природокористування. Гідного опору минулорічному чемпіону СБЛУ рівняни неспроможні були  надати та поступилися в обидвох матчах – 60:140 та 57:105. А от в чвертьфінальному раунді плей-оф студенти ще одного вишу зі сталими баскетбольними традиціями – НУ «Львівська політехніка» дали справжній бій запоріжцям. Обидва матчі відзначилися напруженою та відчайдушною боротьбою, але завершилися все ж перемогами збірної ЗНТУ – 109:81 та 74:73. Перемога в півфіналі далася запоріжцям набагато легше – дніпровська команда з Національної металургійної академії України двічі їм поступилася 57:94 та 63:103.

В фіналі СБЛУ, що проходив у Запоріжжі,  неможливо було заздалегідь визначити фаворита. Команда з Сумського державного університету теж потужно та впевнено подолала шлях до фіналу. В складі обох команд багато гравців, які мають досвід виступів в елітних дивізіонах українського баскетболу. Інтриги цьому двобою додавав той факт, що Андрій Кожем’якін і Юрій Кондраков, які в складі БК «Запоріжжя-ZOG» за підсумками минулорічного сезону Суперліги Парі-Матч були визнані одними з найкращих молодих гравців сезону, цього разу захищали кольори команд-опонентів. До того ж в півфіналі СБЛУ капітан сумчан Андрій Кожем’якін встановив неймовірний рекорд – в матчі з Черкаським національним університетом він спромігся набрати 75 очок!

Фінальний раунд СБЛУ відбувався за кубковою системою – два матчі, як один. І на початку першого матчу запоріжцям вдалося приголомшити суперника і здобути за підсумками першої чверті 21-очкову перевагу. Але сумчани не склали зброю і до закінчення матчу спроміглися скоротити відставання до 9 очок – 108:119. На старті другого матчу Суми зуміли нав’язати боротьбу супернику та навіть захопили лідерство, яке втримали до завершення десятихвилинки. Проте, лише 4 хвилини у другій чверті знадобилося запоріжцям аби перевести шальки терезів на свою користь – влучним дальнім кидком Юрій Кондраков вивів свою команду вперед. Після цього практично до завершення першої половини гри на паркеті точилася рівна боротьба, але за хвилину до кінця часу у сумчан щось пішло не так: команда Андрія Білозерецького за останню хвилину пропустила понад 10 балів і в підсумку на велику перерву студентські колективи пішли за “+13” на користь ЗНТУ – 38:51. У другій половині дива не сталося. СумДУ намагалися дістати суперника, проте всі спроби виявилися марними. Впевнена перемога баскетбольної збірної Запорізького національного технічного університета з рахунком 105:81 та другий чемпіонський титул поспіль!

На церемонії нагородження, яку провели директор СБЛУ Ксенія Монзуль, президент федерації баскетболу Запорізької області Валерій Елькінсон, ректор ЗНТУ Сергій Беліков та заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров, баскетболісти обох команд-фіналістів та уболівальники почули багато теплих слів подяки за відмінно проведений турнір, за самовіддачу та любов до баскетболу. Команди отримали медалі та кубки, також були нагородженні найвправніші гравці турніру. Сумчани Ігор Стародуб та Андрій Кожем’якін визнані кращими захисником та форвардом турніру. Запоріжець Ілля Міхєєв став кращим центровим. Відзнаку MVP СБЛУ Таксомбанк сезону 2017/2018 отримав лідер атак збірної ЗНТУ Віталій Биков. Також, з огляду на те, що за останні чотири роки збірна ЗНТУ тричі становилася чемпіоном Студентської баскетбольної ліги України, федерація баскетболу України вирішила залишити перехідний красень-кубок переможця СБЛУ назавжди у Запоріжжі.