Впровадження варіативного модулю «Шахи» в освітній процес школярів Луганщини

298

16 лютого 2023 року був проведений третій урок онлайн  заходу «Шаховий дебют», серед учнів закладів загальної середньої освіти Луганської області.

Загальне керівництво організацією та проведенням Заходу здійснюється Луганським обласним відділенням (філією) КФВС МОН України, ГО «Луганська обласна федерація шахів» при підтримці обласного відділення Національного олімпійського Комітету України та Управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської військово-цивільної адміністрації.

  Головною метою Заходу є:

– популяризація шахів серед учнівської молоді, підтримки дитячого шахового руху на сході України;

– впровадження варіативного модулю «Шахи» в освітній процес учнів за навчальною програмою «Фізична культура»;

– становлення вільної особистості учня, підтримка його самостійності та ініціативності, розвиток критичного мислення та впевненості в собі;

– формування культури здорового способу життя учня, створення умов для забезпечення його гармонійного фізичного та психологічного розвитку, добробуту;

– формування у учнів активної громадської позиції, патріотизму, поваги до історії, культури та традицій українського народу, державної мови. 

Учасниками, які долучились до Заходу, були учні Кремінського ліцею №2 Кремінської міської ради (директор закладу Новицький Микола Миколайович).

За планом третього уроку Заходу учні ознайомились з наступним:

1) Правила пересування фігур;

2) Цілі та можливі варіанти завершення гри: мат, пат, троєкратне повторення позиції;

3) Використання шахових годинників;

4) Шахова анотація.

Учасники, які за підрахунком головної суддівської колегії, були найбільш активними у розв’язуванні правил гри та шахових завдань і задач стали переможцями та призерами Заходу та будуть  нагородженні дипломами від Луганського обласного відділення (філії) КФВС МОН України та подарунками з олімпійською символікою від обласного відділення НОК України.

Так, за підсумком уроку маємо наступні результати:

І місце – Вечеров Денис;

ІІ місце – Широкина Марія;

ІІІ місце – Валковська Марія; Хмельницький Давід; Коротун Михайло.

Вітаємо переможця та призерів онлайн Заходу!

Оргкомітет висловлює слова щирої подяки виконавчому директору ГО «Луганська обласна федерація шахів» Столяревському Олегу Володимировичу  та вчителю фізичної культури Кремінського ліцею №2 Верховоду Віктору Васильовичу за підтримку в організації та проведення онлайн Заходу.

Дякуємо Збройним Силам України та всім Захисникам та Захисницям за змогу бути сьогодні разом, за змогу жити! 

Слава ЗСУ, Слава Україні! 

Луганське обласне відділенні (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів