Всеукраїнський семінар «Особливості професійної освіти: сучасні виклики в умовах дії воєнного стану»

617

23 червня 2022 року в режимі онлайн відбувся Всеукраїнський семінар «Особливості професійної освіти: сучасні виклики в умовах дії воєнного стану», в якому взяли участь близько 1000 учасників. 

Захід організований Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, ГО «ЮкрейнЕктів».

З вітальними словами до учасників та слухачів звернулись Алла Луцька – начальник відділу змісту та організації навчального процесу ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» та Юрій Сафонов – заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Спікерами семінару були Ірина Шумік – генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, Катерина Мірошниченко – керівник Всеукраїнської Асоціації працівників професійно-технічної освіти (ВАПП), Віктор Паржницький – начальник відділу науково-методичного забезпечення професійної освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Василь Петрович – директор ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», Заслужений працівник освіти України.

Семінар був присвячений обговоренню професійної (професійно-технічної) освіти, яка забезпечує здобуття професії відповідно до покликання, інтересів, здібностей, а також допрофесійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, зокрема Закону про внесення змін до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки. 

Впевнено можна сказати, що дана тема є дуже актуальною та доречною. Адже події сьогодення вимагають змін у викладанні і керівництві в системі професійної (професійно-технічної) освіти – від вчителів вимагається володіння все більш складними навичками та компетенціями, використання програм з варіативними модулями, що дасть можливість учням, незалежно від профілю навчання, оволодіти практичними технологіями, які викликають зацікавленість. Саме ці зміни до Закону освіжать систему професійної освіти, дозволять наблизити її до реалій війни та сучасного ринку праці, що в свою чергу призведе до якісної підготовки кваліфікованих кадрів і до зниження рівня безробіття.

Дякуємо за запрошення на семінар.

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів