Як українському картингісту О. Бондареву вдалося потрапити до академії Формули-1?

1886

Український 14-річний картингіст Олександр Бондарев, відомий співпрацею з командою Формули-1 Williams Racing, вже набирає обертів у новому сезоні 2024. Однак багатьом цікаво, як розпочався його шлях від пілота у картингу до співпраці з формульною командою Williams Racing. 

Загалом про картинг, як вид спорту, українцям було мало що відомо, однак минулого року вболівальники автоспорту дізналися про нього більше завдяки здобуткам юного таланту. Наразі все більше саме українських спортсменів з’являються на міжнародних і світових перегонах, тоді як ще декілька років назад Олександр був ледь не єдиним представником нашої країни на перегонах за кордоном у своїй категорії. 

Хто ж такий Олександр Бондарев та чому він став таким популярним серед молоді та вболівальників автоспорту? 

Олександр Бондарев почав професійно займатися картингом у віці 5-ти років, його захоплення перегонами почалося з мультика про Блискавку Макквіна, а вже в 7 років став наймолодшим Чемпіоном України з картингу. У 8 років пілот вже підіймався на подіуми Іспанії та Португалії, у 9 — став Переможцем Кубку Центральної та Східної Європи CEE Rotax Max Challenge. 

2023 рік, після здобуття титулу Чемпіона Європи, приносить Олександру бажаний і перспективний контракт з однією з найпотужніших гоночних академій – командою Williams Racing. Загалом титул Чемпіона Європи з картингу вважається одним з головних здобутків у кар’єрі картингіста, адже навіть не усім діючим пілотам Формули-1 вдалося його виграти. 

Олександре, чи знали ви про інтерес Williams до вас? 

– Ми знали, що до мене придивлялися декілька академій, у тому числі і Williams, і мені дійсно приємно, що уся моя робота і перемоги не залишилися непоміченими. Кожен молодий гонщик мріє потрапити у таку академію, адже це новий рівень, більше можливостей у майбутньому та професійне навчання для розвитку. 

Чому погодилися на співпрацю з Williams? 

– З Williams у нас стався особливий метч. Я розділяю їх цінності і дуже поважаю їх ставлення до пілотів, адже обираючи свого пілота, вони ним якісно опікуються, навчають і підтримують. Зараз вони стали мені справжнім гоночним домом, кожного разу, коли я приїжджаю на навчання є відчуття сімейного затишку. Це здорове середовище для зростання, де всі працюють на одну ціль. Зараз я наймолодший пілот, яким вони опікувались за всю історію існування команди і це мене надихає також.  

Що вас мотивує на перемоги і продовжувати рухатися до них? 

– Крім особистих цілей, які ставлю перед собою, мене мотивує моя країна. У такий складний для нас час дуже важливо підтримувати країну і одне одного, я роблю це на своєму фронті, спортивному. Кожного разу, коли на подіумі лунає Гімн України – це означає, що про нас пам’ятають і продовжують підтримувати. Також я дуже радий, що все більше українських пілотів почало з’являтися у картингу на міжнародних і європейських перегонах і вже деякі з них також здобули визначні титули. Кожна перемога українця – це перемога України. 

Ми знаємо, що ви зараз виступаєте у новій категорії. Наскільки важко чи легко зараз там? 

– Восени минулого року я дебютував у дорослій категорії OK, де змагаються гонщики від 14 років. Там ганяють пілоти, які вже по 2-3 роки у цій категорії і вони є більш сильними та досвідченішими, однак це мотивує мене ще більше працювати, навчатися, щоб здобувати нові перемоги і бути кращим. Здається, потроху, мені це вдається, адже ми з командою вже отримали перший титул цього року на перегонах WSK Champions Cup в Італії і на цьому не збираємося зупинятися. Звісно бувають злети і падіння, але найголовніше не зупинятися та рухатися вперед! 

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів