Юні спортсмени закликають долучитись до відзначення 102-ої річниці подвигу Героїв Крут

928

У оригінальний спосіб у відеозверненні спортсмени-освітяни, які займаються зимовими видами спорту, закликали українців пам’ятати про подвиг Героїв Крут та не забути вшанувати пам’ять юних сміливців 29 січня 2019 року.

Лижнярі та біатлоністи з усієї України, які брали участь у Кубку України з лижних перегонів на Львівщині, а також їх тренери, віддали шану стійкості та мужності молодих хлопців-крутян, декламуючи лист Павла Тичини “Пам’яті тридцяти” у відзнятому з ініціативи Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації відеоролику.

“Національно-патріотичне виховання і спорт тісно переплетені: гартуючи тіло – гартується дух і навпаки. Ми закликаємо активно займатися спортом, і, водночас, пам’ятати про загін юних крутянців, щоб щодня бути готовим стати на захист державних цінностей,” – пояснює ініціативу створення відео Анатолій Ігнатович, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, що сьогодні, у середу, 29 січня, відбувається відзначення 102-ої річниці подвигу Героїв Крут. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, між військами більшовицької Росії, яка намагалася окупувати Україну та добровольцями-студентами, які захищали Українську Народну Республіку. Стрімкий наступ московських загонів було зупинено, що надало можливість УНР укласти Берестейський мирний договір з Німеччиною 9 лютого 1918 року. Такою ціною було урятовано українську державність.

Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

 

Коментарі

коментарів