Ювілейна Універсіада офіційно стартувала

2943

Учора, 3 липня, о 22:00 за київським часом відбулася офіційна церемонія відкриття ХХХ Літньої Універсіади. У програмі спортивного форуму – змагання з 18 видів спорту, в яких очікується участь понад 6000 атлетів з 118 країн. Найсильніші спортсмени-студенти будуть боротися за 222 комплекти нагород.

Українська делегація на Універсіаді в Неаполі, яку очолює Вадим Стеценко, нараховує 224 людини, з яких 162 спортсмени. У церемонії відкриття також взяв участь заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, який приїхав підтримувати нашу студентську збірну. На змаганнях в Італії вони боротимуться в 13 видах спорту: баскетбол, волейбол, художня гімнастика, спортивна гімнастика, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрибки у воду, стрільба з лука, теніс, футбол, тхеквондо (ВТФ) і фехтування. Серед наших збірників є як дебютанти, так і вже досвідчені для таких змагань атлети. Зокрема, прапороносцем на церемонії відкриття стала Діана Карпець, яка два роки тому на Універсіаді в Тайбеї стала бронзовою призеркою у складі жіночої волейбольної команди.

Церемонія відкриття, яка відбулася на стадіоні «Сан-Паоло» тривала трохи більше трьох годин. У ній взяли участь спортсмени, голови міжнародних спортивних федерацій і делегати FISU (Міжнародна федерація університетського спорту). Урочистий вечір розпочався появою офіційного талісмана – міфічної сирени Партенопи, яка, спустившись з неба, поплила в море. Щодо оформлення самого стадіону, то один його бік був у формі блискучого поплавка, а інший відтворював точну копію гори Везувій. Про відкриття ювілейної Універсіади оголосив президент Італії Серджо Маттарелла. Вогонь Ігор, імітуючи удар ногою по м’ячу, запалив нападник «Наполі» Лоренцо Інсіньє. Останнім акордом церемонії відкриття став феєрверк, якому передував розкішний виступ найкращого тенора планети Андрея Бочеллі.

Відзначимо, що змагальна програма студентських Ігор-2019 почалася за день до офіційного відкриття, турнірами з водного поло, футболу і кваліфікацією в стрибках у воду.

Сьогодні, 4 липня, на вболівальників чекає насичений день, адже уже пройдуть перші фінали з таких видів спорту, як: стрибки у воду, спортивна гімнастика, фехтування, дзюдо та плавання. У футболі, баскетболі та волейболі відбудуться кваліфікаційні раунди.

Прес-служба КФВС МОН

Коментарі

коментарів