Золото, срібло, бронза: медальний хет-трик України на Всесвітній Універсіаді. Підсумки 6 дня змагань

713

Третє золото збірної України на Всесвітній Універсіаді в Ченду! Владислав Лавський став чемпіоном зі стрибків у висоту. Він єдиний з усіх фіналістів підкорив планку на висоті 2.25! Владислав представляє Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій.

Бронзова медаль – у ще одного українця, студента Житомирського державного університету імені Івана Франка Романа Петрука. Він узяв висоту 2.20.

Владислав Лавський: «Емоції переповнюють. Якщо чесно, не очікував такого результату. Була важка дорога сюди, ще й порозі трохи отруївся. Вже був задоволений, коли пройшов у фінал, стрибнувши 2.20, для мене це високий результат. У фіналі просто вийшов стрибати і показати гарний результат. Ну, і так потроху, потроху… 2.20 стрибнув впевнено, з першої спроби. І 2.25 – вже хотів і стрибнув. І завоював перше місце.

Дякую своєму теперішньому тренеру Валерію Іванович Лебедюку, який мене підготував на ці змагання. Та більше за все хочу подякувати своєму тренеру Мирославі Володимирівні Скалоцькій, якої, на жаль, вже немає з нами. Вона дуже багато зробила для мене. Я завжди буду її памʼятати. Дуже люблю її і як тренера, і як людину. Присвячую цю медаль їй.

Також дякую усі українцям, які в такі тяжкі часи тримають нашу Україну. Ми обовʼязково переможемо».

Ян Сич – срібний призер Всесвітньої Універсіади в Ченду у фехтуванні на шпагах! На шляху до фіналу студент Харківського національного педагогічного університету імені Сковороди виграв 10 поєдинків.

Фінальне протистояння з французом Кендріком Жан-Жозефом вдалося на славу! Шальки терезів лише трішечки схилились на користь нашого суперника. По ходу поєдинку Ян відставав на 4 уколи, але перехопив ініціативу і вийшов вперед. Та все ж наприкінці француз на якісь долі секунди був швидшим і вирвав-таки перемогу – 15:13.

Завершилися індивідуальні змагання у тхеквондо (ВТФ). Українські студенти сьогодні не потішили нас медальними виступами: Рената Подолян (до 73 кг, Одеський національний політехнічний університет) і Володимир Бистров (до 63 кг, Національний університет фізичного виховання і спорту України) поступились у стартових поєдинках.

Отже, студентська команда з тхеквондо завершила Універсіаду з бронзовою нагородою Андрія Гарбара.

Загалом в активі студентської збірної України вже 9 нагород – 3 золоті, 3 срібні, 3 бронзові.