І знову найкращі!

3119

Беззаперечним тріумфом для української студентської збірної завершилися First Europian Universities Combat Games, що з 30 липня по 3 серпня проходив у хорватському Загребі. Лише місяць тому ми раділи за наших школярів, які у такому ж блискучому стилі стали найкращими на Combat Games у Будапешті (Угорщина), а вже сьогодні стоячи аплодували студентам, які лише за три дні здобули аж 42 медалі (16 – золотих, 8 – срібних, 18 – бронзових)!

Українці записали свої імена в історію не лише як найкраща збірна у медальному заліку, а як переможці перших Combat Games для студенства Європи. Уявіть лише: 1300 учасників, які представляли 404 університети з 36-ти європейських країн, а найкращі – ми, – зазначив Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України.

Ще до від’їзду до Хорватії багато хто з тренерів та й самі учасники говорили: ми хочемо повторити успіх наших молодших колег, тому не маємо права посідати нижче першого місця.

Свої сміливі наміри українці почали доводити вже першого змагального дня. За його підсумками ми одержали 4 нагороди (2 золота, срібло та бронзу) – це так постаралися наші дзюдоїсти. На вищу сходинку п‘єдесталу піднялися: Анна Сурова (-52 кг) та Артем Хомула (-73 кг). Срібло на рахунку Кирила Самотуга (-60 кг), а бронзу виборола Анастасія Антіпіна (-63 кг). Крім того, одразу 9 кікбоксерів пробилися до півфіналів і 12 мали чудові шанси на нього. Також не відставали й каратисти – чоловіча і жіноча команди з куміте гарантувала місце у фіналі, а отже, щонайменше срібло! Погодьтесь, чотири медалі лише за перший день доволі непоганий результат, але, як виявилося, це була лише легка «розминка», бо у п’ятницю ця кількість збільшилася аж на 27! При чому нагороди наші спортсмени вибороли в усіх видах змагань.

Найбільше постаралися кікбоксери – у їхньому доробку 12 медалей (2 – золоті, 3 – срібні, 7 – бронзових). Золоті медалі в лайт-контакті на рахунку Марка Бойчука (-74 кг) та Данила Демчишина (-84 кг). Срібло у пойнт-файтингу завоювали Віталій Соловей (-63 кг) та Олексій Пашков (-74 кг), в лайт-контакті – Роман Щербатюк (+84 кг). Бронзові нагороди до скарбнички України в пойнт-файтингу поклали Марко Бойчук (-74 кг), Аліна Кравчук (+65 кг), у К-1 – Дмитро Шевчук (-67 кг), Наталя Мартюхіна (-65 кг), Міріан Дундуа (-71 кг). І одразу дві бронзові нагороди здобув Ілля Іванюк в пойнт-файтингу і лайт-контакті. У дзюдо наші спортсмени вибороли 5 медалей. Як і попереднього дня наші студенти вибороли одразу два золота. Віктор Макуха став найкращим у категорії до 90 кг, а Віктор Вегера тріумфував у категорії до 100 кг. Єдине срібло цього дня виборов Нодар Мачутадзе (+100 кг). А по бронзі здобули Грачик Аваганян (-81 кг) та Руслана Булавіна (+78 кг). Традиційно сильно виступили й тхеквондисти. Їхній здобуток за п’ятницю становив 6 медалей, 4 з яких – найвищого ґатунку, ще дві – бронзові. На найвищу сходинку п’єдесталу піднялися Олександра Даншина (-49 кг) і Денис Вороновський (-80 кг), Ірина Піпоть (-73 кг) та Дмитро Говорун (-68 кг). Бронза на рахунку Кароліни Купріянової та Єлизавети Лючкової (+73 кг). Не залишились осторонь й українські каратисти, які вибороли 4 бронзи. Володарями медалей стали: Діана Шостак (-61 кг), Андрій Торошанко (-84 кг), Ігор Лагунов (+84 кг) та Микола Громик (-60 кг). В останній день змагань нашій збірній залишалось лише закріпити розпочате. З цим завданням українці впоралися якнайкраще. Продовжили здобувати нагороди кікбоксери. Олександр Павлюк став найкращим у категорії до 81 кг. Срібло у Владислава Тюрменка (-75 кг). Крім того, Данило Демчишин, який напередодні виграв золото у лайт-контакті у ваговій категорії до 84 кг, визнаний найкращим бійцем у своєму розділі! Аж 7 нагород (3 – золота, 2 – срібла, 2 – бронзи) у керугі здобули наші тхеквондисти у керугі. На найвищу сходинку п‘єдесталу піднялися: Вікторія Собко (-53 кг), Владислав Єрко (-74 кг) та Андрій Гарбар (-87 кг). Срібло завоювали Марія Лабузова (-62 кг) та Владислав Таранов (-63 кг). Бронзові нагороди дістались Єлизаветі Таратуті (-46 кг) та Марселю Кіму.

Завершальним акордом нашого успіху стали золотоносні виступи каратистів. У командних змаганнях. Українські каратисти у командних змаганнях забрали 2 золоті медалі. До складу жіночого квартету увійшли: Ганна Чеголі, Анна Проценко, Діана Шостак, Анастасія Переуда. У хлопців переможцями стали: Микола Громик, Валентин Найда, Олександр Кічерман, Віктор Ксенжик, Андрій Торошанко і Ігор Лагунов.

Прес-служба КФВС МОН

 

Коментарі

коментарів