Турнір пам’яті Олімпійської чемпіонки Л. М. Коломієць-Панчук пройшов на Київщині

2313

15 по 17 лютого 2019 року у спортивному залі Сквирської районної дитячо-юнацької спортивної школи відбувся традиційний регіональний  турнір з гандболу пам’яті Олімпійської чемпіонки Л. М. Коломієць-Панчук.

В змаганнях брали участь дівчатка у двох вікових  групах 2006-2007 р. н. та 2008-2009 р. н. з міста Красиліва Хмельницької області, дитячої юнацької спортивної школи «Стрімкий м’яч» міста Києва, Броварського, Миронівського та Сквирського районів, загалом в турнірі взяли участь 102 юні гандболістки.

Під час урочистого відкриття учасниць та присутніх вітали голова обласної федерації футболу Віталій Писаренко, завідувач сектору молоді та спорту відділу культури, релігій, туризму, молоді та спорту Сквирської районної державної адміністрації  Ігор Голуб та директор Сквирської ДЮСШ імені заслуженого тренера П.М. Воропая Олександр Польгун. В своїх виступах вони зазначили що, Людмила Михайлівна Коломієць (дівоче прізвище Панчук) народилася 18 січня 1956 року в селі Токарівка Сквирського району. Навчалася в міській середній школі №1 та дитячо-юнацькій спортивній школі відділу освіти. Люду, як здібного гравця, запросили до республіканської школи-інтернату спортивного профілю. Згодом вона стала капітаном збірної команди з гандболу школярів України. Навчалася в Київському інституті фізичної культури і тренувалася у легендарній команді «Спартак» під керівництвом заслуженого тренера СРСР І. Є. Турчина.

В цьому колективі Людмила Михайлівна відшліфовувала свою майстерність 11 років (1973-1984). Повна самовіддача улюбленій справі, щоденні напружені тренування дали свої щедрі плоди. За час виступів у Київській команді «Спартак» вона вісім разів ставала чемпіонкою СРСР, п’ять разів володаркою Кубка Європейських чемпіонів. В складі збірної команди СРСР Л. М. Коломієць стала Олімпійською чемпіонкою ХХІ Олімпійських ігор в Монреалі (1976 р.), чемпіонкою Світу (м. Будапешт, Угорщина, 1982 рік), срібним призером чемпіонату Світу (м. Київ, 1975 рік).

За високу спортивну майстерність  у 1976 р. їй було присвоєно звання Заслуженого майстра спорту СРСР.

За високі спортивні досягнення відзначено спортивними та урядовими нагородами – медаллю за «Трудову доблесть», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, Почесною відзнакою Національного олімпійського комітету України.

З 1985 року перейшла на тренерську роботу в команду «Спартак» Київ. З 1992 року працює провідним тренером збірної штатної команди України з гандболу. З 1995 року Л. М. Коломієць працювала на посаді завідувача протокольної частини Національного олімпійського комітету України. Л. М. Коломієць представляла гандбол на чемпіонатах України та Європи. Вона – делегат Федерації гандболу України та Європейської гандбольної федерації. Завдяки своїм професійним знанням, педагогічній майстерності та організаторським здібностям протягом багатьох років вона проводила вагому роботу по дальшому розвитку фізичної культури і спорту та олімпійського руху в Україні.

За підсумками турніру у старшій віковій групі переможцями стала команда Сквирської ДЮСШ (тренер Тетяна Євніцька), срібні нагороди здобули гандболістки міста Києва, третя сходинка п’єдесталу пошани у дівчаток з Броварського району. У молодшій віковій групі перемогу здобули юні гандболістки з міста Красиліва, друге місце посіла команда Сквирської ДЮСШ, бронзові медалі вибороли дівчатка з Броварського району.  Кращими гравцями турніру було визнано сквирянок Статкевич Маргариту та Шуляк Вікторію.

Під час нагородження переможцям та призерам змагань були вручені кубки, медалі та призи кращим гравцям.

Київське обласне відділення КФВС МОН України

Коментарі

коментарів