У Запоріжжі з розмахом пройшов Міжнародний день студентського спорту

2090

Запоріжжя гучно відзначило Міжнародний день студентського спорту, який щороку в усьому світі святкують 20 вересня за ініціативи ЮНЕСКО та Міжнародної федерації студентського спорту.

Цього дня студенти запорізьких ВИШів долучилися до всеукраїнського флешмобу з підтягувань, що пройшов в усіх містах країни за ініціативи Національної асоціації студентського спорту та Міністерства освіти та Науки України.

Найбільш масово виступили студенти Запорізького національного технічного університету, під керівництвом кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту. Більше сотні студентів ЗНТУ залучилися до флешмобу на стадіоні «Локомотив». Молодь продемонструвала клас у цій базовій фізичній вправі, після чого з гарним настроєм вирушила на заняття.

Наступного дня центром студентського спорту стало студмістечко Запорізького національного університету, де стартувала ювілейна 55-та студентська спартакіада ЗНУ. Участь у заході, також присвяченому до Міжнародного дня студентського спорту, взяли 14 команд – 12 команд факультетів ЗНУ, а також збірні Економіко-правничого коледжу та адміністрації ВИШу. Протягом навчального року на учасників чекають змагання з восьми видів спорту.

Гостями урочистого відкриття спортивного свята стали ректор ЗНУ, Народний депутат України  Микола Фролов, начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Андрій Муштай, випускник факультету фізичного виховання, кандидат педагогічних наук, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, відмінник освіти України, генерал-лейтенант СБУ в запасі, майстер спорту з греко-римської боротьби Василій Крутов, чемпіон Європи, чемпіон та рекордсмен світу, заслужений майстер спорту України з академічного веслування Олександр Надтока, а також численні представники професорсько-викладацького складу ЗНУ, випускники вишу, відомі спортсмени.

Вітаючи учасників спартакіади ректор ЗНУ Микола Олександрович Фролов відзначив велику роль фізичного виховання і спорту в життя університету, а також пообіцяв студентам спортивний подарунок – найближчим часом відкрити на території студмістечка стадіон, аби ще урізноманітнити спортивне життя молоді, і залучити до фізичної культури як можна більше студентів.

Поважати і любити спорт побажав студентам і начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Андрій Анатолійович Муштай. Крім того він виконав приємну місію, нагородивши почесними грамотами Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН тих спортсменів ЗНУ, які досягли помітних успіхів у спортивній галузі.

Після відкриття спартакіади стартував святковий марафон навколо студмістечка ЗНУ, у якому взяли не лише викладачі та студенти, а й ректор, проректор та заступник директора СК ЗНУ.

По обіді квіт запорізького спорту, тренерського та професорсько-викладацького складу регіону зібрався в академічному театрі ім.Магара. Символічно, що саме в канун Міжнародного дня студентського спорту тут відзначав свій 50-річний ювілей факультет фізичного виховання Запорізького національного університету. За півстоліття своєї роботи факультет випустив більше 12 тисяч студентів, серед яких не лише відомі спортсмени і тренери,  а й талановиті посадовці, військовослужбовці, шоумени і навіть Народні депутати України.

Гордість факультету – чемпіони та призери Олімпійських Ігор – Сергій Кушнірук і Олександр Рєзанов (гандбол), Ольга Стражева (спортивна гімнастика), Тетяна Самоленко-Доровських (легка атлетика), Денис Силантьєв (плавання), Ганна Сорокіна (стрибки у воду)  і не тільки.  Та й взагалі жодна олімпіада XXI століття не обійшлася без керівництва та опікування випускників факультету фізичного виховання Запорізького національного університету.

Численні почесні гості, серед яких керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, директор Департаменту молоді і спорту Запорізької міської ради Павло Бланк, голова обласного відділення Національного Олімпійського комітету Володимир Лобанов, начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Андрій Муштай та титуловані випускники факультету, такі як чемпіони Олімпійських Ігор Сегій Кушнірук, Ольга Стражева, призерка Олімпіади Олена Жупіна, відзначили грамотами  кращих представників спортивного руху за весь час існування факультету – викладачів, керівників секцій, працівників адміністрації. Урочистий захід прикрасили виступи провідних спортивних колективів регіону, більшість керівників яких теж є випускниками факультету фізичного виховання ЗНУ.

Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН

Коментарі

коментарів