Українські спортсмени їдуть підкорювати Європейські університетські ігри

950

З 14 липня розпочинаються Європейські університетські ігри, які проходитимуть до 31 липня у польському місті Лодзь. Змагання відбуватимуться з 20 видів спорту, на яких очікується участь близько 5000 студентів, що представлятимуть понад 400 європейських університетів із 40 країн.

Цьогорічні Ігри організовуються за ліцензією Європейської університетської спортивної асоціації (EUSA) Лодзьким технологічним університетом, Університетською спортивною асоціацією Польщі (AZS) і містом Лодзь у співпраці з Інститутом EUSA та партнерами, включаючи Міністерство освіти і науки, національні та місцеві туристичні організації, Польський олімпійський комітет, національні та місцеві спортивні організації, засоби масової інформації, а також підтримується програмою Erasmus+ Європейського Союзу.

Частину змагань планують провести у Спортивній бухті Лодзького технічного університету, де є критий басейн олімпійського розміру. Там проводитимуться змагання з плавання та водного поло, а також змагання з бадмінтону, футзалу та спортивного скелелазіння. Студенти також змагатимуться на міських об’єктах та в об’єктах Університетської спортивної асоціації. А сама церемонія відкриття EUG Lodz 2022 відбудеться на Lodz Atlas Arena.

Окрім спортивних змагань, Ігри зосереджуються на освітніх та соціальних аспектах університетського спорту в Європі, включаючи семінари на теми: антидопінг, подвійна кар’єра, інклюзія, волонтерство.

Хочемо зазначити, що на засіданні виконавчого комітету Європейської асоціації студентського спорту EUSA – European University Sports Association, яке відбулось у квітні в Італії, інтереси України представляв президент Спортивної студентської спілки України, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Євгеній Імас. Саме на цьому засіданні Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет обговорив із Президентом Європейської федерації студентського спорту Адамом Рочеком розвиток студентського спорту в Україні, Європі та світі і зазначили, що міжнародні організації, які займаються розвитком студентського спорту в Європі та світі (FISU та EUSA) підтримують Україну і нададуть можливість студентам представити Україну на змаганнях безкоштовно, зокрема забезпечать проїзд, проживання та харчування. Адже наші студентські збірні є лідером у Європі та входять у топ-10 світових команд!

Збірна України, яка сформована Спортивною студентською спілкою України, Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та федераціями з видів спорту, і до складу якої увійшли 294 спортсмени, змагатиметься у 15 видах спорту: бадмінтон, баскетбол/баскетбол 3х3, водне поло, волейбол, волейбол пляжний, гандбол, пляжний гандбол, дзюдо, карате, кікбоксинг WAKO, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ), футбол, футзал та шахи.

Зауважимо, що до складу збірної увійшли 43 студенти шести столичних вишів. А саме: Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ, колишній КНТЕУ), Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ ім. Т. Шевченка), Національного авіаційного університету (НАУ), Державного університету економіки і технологій та Відокремленого структурного підрозділу «Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного Національного університету фізичного виховання і спорту України». 

З нетерпінням очікуємо на їх виступи, щиро вболіваємо за наших спортсменів та їх тренерів і бажаємо їм сили, наснаги та успіхів!

Київське міське відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України

Коментарі

коментарів