В Мадриді відбулась Генеральна Асамблея Європейської студентської федерації (EUSA)

1217

12–14 квітня іспанське місто Мадрид стало епіцентром європейського студентського руху. Тут проходила Генеральна Асамблея Європейської студентської федерації (EUSA). EUSA, як континентальна федерація, входить до вищого органу студентського спортивного руху в світі – Міжнародної федерації студентського спорту (FISU).

На неї з’їхалися президенти 40 європейських спілок і федерацій, серед яких і українська делегація – президент Спортивної студентської спілки України, ректор НУФВСУ Євгеній Імас та генеральний секретар Спілки, голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОНУ Вадим Стеценко. Почесними гостями Асамблеї були президент Європейських Олімпійських комітетів Янез Косьянчич та президент Міжнародної федерації студентського спорту Олег Матицин, який представив стратегію розвитку студентського спорту до 2027 року.

Європейська студентська федерація, очолювана Адамом Рочеком, відзвітувала про свою роботу за 2016-2017 рр. За цей час в її рамках проведено Європейські студентські ігри, чемпіонати Європи з різних видів спорту серед студентів. Окрему увагу приділено новим членам Федерації та фінансовому звіту Федерації. Під час роботи презентовано проведення цьогорічних IV Європейських студентських ігор у Коїмбрі (Португалія, 15–28 липня), наступні відбудуть у Сербії (2020), Польщі (2022), Угорщині (2024).

Міжнародні змагання знову активно повертаються до України. З керівництвом Європейської студентської федерації обговорено проведення низки європейських студентських чемпіонатів у 2021 році. Також на стадії розгляду з керівництвом EUSA можливість проведення Генеральної Асамблеї Європейської студентської федерації в 2022 році в Києві на базі Національного Університету фізичної культури і спорту України.

Коментарі

коментарів